نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

گردهمایی معاونان و مربیان پرورشی آموزش و پرورش ناحیه یک یزد برگزار شد

گردهمایی معاونان و مربیان پرورشی آموزش و پرورش ناحیه یک یزد برگزار شد


در روزهای ۲۰، ۲۱ و ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰ گردهمایی معاونان و مربیان پرورشی تمامی دوره های تحصیلی آموزش و پرورش ناحیه یک یزد، با حضور "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، "محمد معینی"معاون پرورشی و تربیت بدنی و جمعی از کارشناسان حوزه اداری در دبیرستان پسرانه نمونه دولتی ملک ثابت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی  مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک یزد، "زهره امیر چقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد در جمع معاونان و مربیان پرورشی مدارس دوره متوسطه اول و دوم با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تاکید آن بر ساحت‌های ۶گانه تربیتی (اعتقادی و اخلاقی، اقتصادی و حرفه‌ای، علمی و فناوری، اجتماعی و سیاسی، زیستی و بدنی، زیبایی‌شناختی و هنری) گفت: وظیفه آموزش و پرورش هم تربیت دانش‌آموز تمام ساحتی است.

وی بیان کرد: در این راستا، فعالیت‌های پرورشی از اهمیت بیشتری برخوردار است و تمام تلاش ما این است که بتوانیم به واسطه برنامه‌ها، مسابقات فرهنگی هنری، قرآن، فعالیت‌های گروهی در مدارس علاوه بر تربیت دانش‌آموزان براساس ساحت‌ها ۶گانه، زمینه‌ای را برای کسب مهارت‌های مختلف در دانش‌آموزان فراهم کنیم.

"امیرچقماقی" با اشاره به اینکه  بعد از خانواده، مدرسه به ویژه مربیان تربیتی و پرورشی نقش مهمی در تربیت دانش آموزان و شکل گیری شخصیت آنها دارند، افزود: نقش الگویی مربیان پرورشی، در تربیت دانش‌آموزان غیر قابل انکار است و بر هیچکس پوشیده نیست.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک  یزد با تأکید بر اینکه ارتباط نزدیک مربیان با دانش‌آموزان و نفوذی که بر آنان دارند، نقش مهمی در سلامت فکری و روانی آن‌ها ایفا می‌کند، اظهار داشت: این تأثیر و نفوذ مربیان پرورشی ممکن است به طور مستقیم یا غیر مستقیم صورت گیرد و به شیوه‌های گوناگون مثل تقلید، الگوسازی و گاهی اوقات، همانند سازی بروز کند.

در ادامه "محمد معینی" معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه یک  یزد بیان داشت: با توجه به شرایط شیوع کرونا، تمامی فعالیت‌ها در حوزه معاونت پرورشی و تربیت بدنی، برنامه‌ها و جشنواره فرهنگی هنری به جز فعالیت‌های گروهی، اردوها و سرودها تعطیل نیستند و از طریق فضای مجازی پیگیری می شوند.

وی گفت: در سال تحصیلی گذشته با توجه به آموزش غیرحضوری دانش آموزان، حوزه معاونت پرورشی و تربیت بدنی با رویکرد مدرسه محوری و تمرکز بر مربی پرورشی و استفاده از ظرفیت معلمان مدارس و هسته مشاوره، برنامه ریزی های متعددی صورت گرفت تا از طریق فضای مجازی و بستر رسانه ای استان و شبکه های اجتماعی موجود، فعالیت های پرورشی و فرهنگی در شبکه بزرگ دانش آموزی برنامه ریزی و اجرا شود؛ چرا که مدرسه تعطیل می شود اما تربیت هرگز از جریان نخواهد افتاد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه یک یزد با اشاره به بازگشایی تدریجی مدارس در نیمه آبان ماه سال تحصیلی جاری به توسعه و تداوم برنامه ها و فعالیت های پرورشی و تربیت بدنی اشاره کرد و بیان داشت: معاونان و مربیان پرورشی مقدمات حضور دانش آموزان در مدارس را فراهم کنند تا سال تحصیلی با شور و نشاطی را با حضور دانش آموزان آغاز کنیم.