نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

گرامیداشت روز جهانی سوادآموزی با شعار آموزش و یادگیری در بحران کووید 19

گرامیداشت روز جهانی سوادآموزی با شعار آموزش و یادگیری در بحران کووید 19


به مناسبت گرامیداشت روز جهانی سوادآموزی در تاریخ هشتم سپتامبر(18شهریور) جلسه ای با حضور مسئولین اداره کل سوادآموزی، اعضای کمیته بهبود و حائزین رتبه برتر در طرح های مکمل آموزشی سوادآموزی در سالن کنفرانس این مدیریت برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، معاون سوادآموزی استان ضمن تبریک روز جهانی سوادآموزی در خصوص امر خطیر آموزش و سوادآموزی  و مبارزه با جهل و ریشه کنی بی سوادی بیاناتی را ایراد نمود و گفت: پیکار با بی سوادی از اندیشه های خردمندانه کشور عزیزمان ایران است که این روز به عنوان روز بین المللی مبارزه با بی سوادی در همه کشورها نامگذاری شده است.

"امین الرعایا" بیان داشت: باید تلاش مان را بکنیم تا سوادآموزان را با معنای جدید سواد که همان تحلیل و تطبیق است آشنا کنیم. یعنی سوادآموزان بتوانند علم و عمل را در کنار هم بیاورند.

وی همچنین تاکید کرد از اقدامات مهمی که در شرایط امروز جامعه می توان به سوادآموزان آموزش داد، رعایت نکات بهداشتی است که خود باعث کاهش بیماری کرونا در سطح جامعه می شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد افزود: علی رغم مشکلاتی که به واسطه بیماری کرونا در مناطق مختلف پیش آمده، آموزش دهندگان در استان به طور جد پیگیر روند آموزش بی‌ سوادان و کم‌ سوادان هستند و در عین رعایت پروتکل های بهداشتی در تلاش اند تا مساله بی سوادی را ریشه کن کنند

در‌پایان برنامه  از سوادآموزان حائز رتبه برتر در مسابقه کتابخوانی با موضوع رنج و گنج و حائزین رتبه در مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری تقدیر شد. همچنین در ادامه این مراسم از دو آموزش دهنده که حائز رتبه در طرح الگوهای برتر تدریس شده بودند تقدیر و تشکر به عمل آمد.