نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کمیته پیگیری طرح ملی شهاب برگزار شد

کمیته پیگیری طرح ملی شهاب برگزار شد


با هدف بررسی و پیگیری دستورالعمل طرح ملی شهاب جلسه ای با حضور"زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیران مدارس، معلمان و مسئولین اداره در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با بیان این که برنامه ملی شهاب از تأکیدات مقام معظم رهبری و در راستای اسناد بالادستی کشوراست گفت: این طرح با در نظر گرفتن سیاست تلفیقی و همگانی در شناسایی و پرورش استعدادها و مستند به اسناد قانونی از جمله راهکار (۱‌-۲-۱) سند راهبردی کشور در امور نخبگان، مبنی بر استقرار نظام شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزان است.

"زهره امیرچقماقی" افزود: در طرح ملی شهاب تاکید به  شناسایی، تربیت و هدایت استعدادهای برتر و ایجاد زمینه مناسب برای رشد و بالندگی دانش آموزان دارد.

وی بیان داشت: امید است تا با همت و تلاش مسئولانه، همه‌جانبه و کارشناسی، توان و تجارب مدیریتی، همکاری و هم‌افزایی تمامی مدیران، معاونان و آموزگاران عزیززمینه‌های ارتقای کیفیت اجرا و تحقق اهداف مورد نظر این برنامه فراهم آید.

در ادامه "خدیجه پاپوش" معاون آموزش ابتدایی گفت: با توجه به این که امسال در پایه های ششم نیز طرح شهاب وجود دارد لذا باید مدیران محترم جلسات توجیهی برای این پایه ها برگزار نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به این که طرح شهاب با هدف شناسایی استعداد دانش آموزان می باشد بنابراین باید برای دانش آموزان دوره ابتدایی وقت بیشتری صرف شود تا در مسیر استعداد خود قرار گیرند تا در مقاطع بالاتر بتوانند از این استعداد خود استفاده نمایند.

قابل ذکر است در پایان هریک از اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.