نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کمیته تخصصی آموزشی و پرورشی برگزار شد

کمیته تخصصی آموزشی و پرورشی برگزار شد


کمیته تخصصی آموزشی و پرورشی در سالن اجتماعات آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، این جلسه با هدف طراحی ساز و کارهای مناسب برای اجرایی نمودن سیاست‌های کلی نظام اداری، ابلاغی مقام معظم رهبری و نقشه راه اصلاح نظام اداری، به منظور بررسی و تصمیم گیری در مورد تمامی مسائل مطالعاتی و اجرایی مربوط به مباحث آموزشی، تربیتی و همچنین حوزه سلامت در آموزش و پرورش، کمیته تخصصی آموزشی و پرورشی تشکیل گردید.

در این جلسه مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با بیان اینکه آموزشگاه‌ ها باید نقشه راهی برای نظارت بر حضور دانش آموزان در کلاس‌های مجازی و انجام تکالیفشان داشته باشند گفت: برای دانش آموزانی که هیچ گونه دسترسی به امکانات آموزشی ندارند برنامه ریزی های لازم صورت گیرد تا آنان دچار افت تحصیلی نشوند و شرایط ارتقاء به پایه بالاتر را از دست ندهند.

"زهره امیرچقماقی" بیان داشت: باید با برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده به صورت مجازی، نحوه تحصیل و راه های کاهش استرس را با توجه به شرایط  موجود در جامعه به والدین محترم یادآوری شود.

در ادامه "رضا سرتیپ زاده" معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ناحیه یک، ضمن معرفی اعضاء کمیته و تبین شرح وظایف، در خصوص آموزش‌های مجازی و نحوه نظارت بر حضور دانش آموزان در این فضا توضیحاتی را ارائه نمود.

وی افزود: باید آموزشگاه ها  با توجه به شیوع بیماری کوید 19، ارتباط خود را از طریق تماس تلفنی با دانش آموزان و والدین بیشتر کنند و تمهیدات حداکثری در خصوص جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان داشته باشند.

در پایان هریک از اعضاء این کمیته نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.