نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کمیته الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس برگزار شد

کمیته الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس برگزار شد


با هدف بررسی چالش ها و رفع مشکلات ناشی از بیماری کرونا در زمان بازگشایی مدارس، کمیته الزامات بهداشتی در سالن اجتماعات آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با تأکید بر اینکه بازگشایی مدارس قطعا از 15 شهریور خواهد بود، عنوان کرد باید مدیران مدارس نسبت به نقش اساسی خود در پیشبرد اهداف کارگروه بهداشت و سلامت پروژه مهر که همان ارتقاء سطح سلامت جسمی و روانی دانش آموزان است آگاه ‌تر شوند.

"زهره امیرچقماقی" درکمیته الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس گفت: اجرایی شدن اقدامات و برنامه‌های کارگروه سلامت و بهداشت نیازمند هماهنگی و تعامل درون و برون‌سازمانی، با هدف آماده‌سازی عمومی مدارس از نظر بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا است.

وی آماده‌سازی مدارس برای بازگشایی و حفظ سلامت دانش آموزان را از اهداف تشکیل این کارگروه عنوان کرد و گفت: مبنای فعالیت کارگروه بهداشت و سلامت، توجه به بهداشت و ارتقاء سلامت به‌عنوان یک بحث کلان و مرتبط به همه حوزه‌ها است.

 وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص امسال باید بازگشایی مدارس بابرنامه ریزی دقیق و مدون انجام گیرد تا در خانواده ها اطمینان و اعتماد  به دست آید.

"امیرچقماقی" خاطرنشان کرد: در زمینه بهداشتی ، مدارس مورد بررسی قرار گرفته و  آمار اقلام بهداشتی مورد نیاز نیز جمع آوری شده است که تا به صورت دقیق در شورای آموزش و پرورش استان مطرح و اعتبارات لازم کسب گردد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک افزود: اگر وضعیت بازگشایی مدارس به صورت قرمز باشد بازگشایی مدارس به صورت مجازی خواهد بود و باید در زمینه آموزش مجازی تمام تلاش خود را انجام دهیم تا به بهترین نحو ممکن آموزش در فضای مجازی میسر گردد.

وی با بیان این نکته که چالش آموزش و پرورش در وضعیت زرد است گفت: در وضعیت زرد رعایت فاصله ‌گذاری الزامی است و مدیر مدرسه موظف است دانش‌آموزان  هر کلاس را با توجه به مساحت کلاس و تعداد دانش‌آموز به گونه‌ای توزیع کند که حفظ حداقل فاصله مورد انتظار مطابق پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر باشد. بنابراین ممکن است در وضعیت زرد، مدارس با حضور بخشی از دانش‌آموزان دایر باشند.

وی افزود: مدیران مدارس می‌توانند به منظور مدیریت فاصله ‌گذاری فیزیکی در شرایط آموزش‌ حضوری در وضعیت زرد یا توزیع متناسب زنگ تفریح در پایه‌های مختلف، تراکم دانش‌آموزان و رفت و آمد در حیاط مدرسه را کاهش دهند.