نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کارگروه فناوری اطلاعات آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد

کارگروه فناوری اطلاعات آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد


کارگروه فناوری اطلاعات آموزش و پرورش ناحیه یک با حضور"حبیب فکوری" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و "پهلوان حسینی" رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش استان یزد در سالن اجتماعات ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تسلیت در پی حادثه تروریستی شاهچراغ شیراز گفت: مدرسه هوشمند مدرسه ای است که دانش آموز محور باشد و با مدرسه الکترونیک فرق می کند.

"حبیب فکوری" افزود: در این نوع از مدارس کتاب به صورت فیزیکی معنا ندارد و دانش آموزان می توانند محتوای درسی را انتخاب نمایند.

وی بیان داشت: مدارس هوشمند باید یک سایت قوی داشته باشند و مدیر و معلمان بتواند محتوا های آموزشی را در داخل آن بارگذاری کند.

"فکوری" به اهمیت شبکه رشد و استفاده در مدارس پرداخت و گفت: مدارس هوشمند دارای سه ویژگی شاد بودن، انعطاف پذیر بودن و کارآمد هستند و اهداف آن باید به سوی فتاوری های نوین سوق داده شود.

وی اظهار کرد: مدیر مدارس باید الفبای هوشمند سازی مدرسه را فراگیرد و مدرسه ای که  تابلو هوشمند دارد دلیل بر هوشمند بودن آن مدرسه نیست.

در ادامه  "پهلوان حسینی" رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش استان یزد بیان داشت: مدارس هوشمند در سطح استان یزد از سال 1389 شروع به کار کرد و در این نو ع مدارس 3 یا 4 نوع محتوا وجود دارد که شامل مجله، کتاب، فیلم و... است و دانش آموز می تواند از بین آن ها محتوا را انتخاب نمایند و معلم نقش راهنما و رهبری در کلاس را دارد.

وی با اشاره به جشنواره محتوای الکترونیک گفت: یازدهمین دوره به زودی برگزار خواهد شد که در این دوره علاوه بر فرهنگیان و دانشجو معلمان شرکت های دانش بنیان و مردم نهاد می توانند شرکت نمایند.

"پهلوان حسینی" افزود: آثار به مرحله کشوری خواهد رفت و رتبه استانی در جشنواره نخواهیم داشت.

وی گفت: مورد انتظار است فرهنگیان محترم در این جشنواره فعال باشند و فارغ از کسب رتبه تولبد محتوای خوبی را از خود به جای بگذارند.

همچنین در این جلسه "داوود غلامی" کارشناس مسئول فناوری و اطلاعات ناحیه یک، مطالبی را در خصوص اهمیت مدارس هوشمند و فناوری در مدارس بیان نمود.

لازم به ذکر است در پایان هریک از اعضا مطالبی را در رابطه با این کارگروه بیان نمودند.