نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کارگروه طرح ملی پوشش سراسری آموزش مجازی پیش دبستانی برگزار شد

کارگروه طرح ملی پوشش سراسری آموزش مجازی پیش دبستانی برگزار شد


این کارگروه با هدف بررسی دستور العمل طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان، در سالن اجتماعات آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک، از ثبت نام رایگان نوآموزان پیش دبستانی خبر داد و گفت: ابلاغ بخشنامه آموزش مجازی رایگان به معنی توقف فعالیت‌های در حال انجام در واحد پیش دبستانی ثبت نام شده در مدارس غیردولتی و کلاس‌های ضمیمه دولتی نیست.

"خدیجه پاپوش" تصریح کرد: با در نظر داشتن اهمیت دوره پیش دبستانی و با توجه به کاهش آمار ثبت نام به دلیل دغدغه‌های خانواده‌ها برای حضور کودکان در مدرسه، دستورالعمل اجرای مجازی آموزش پیش دبستانی ارائه شده است که ماهیتی غیر حضوری دارد و بر بستر آموزش‌های تلویزیونی و بستر شبکه شاد می‌باشد و فرصت‌های یادگیری را فراهم می‌نماید تا کودکان عزیز بتوانند در معرض دریافت برنامه‌های تربیتی قرار گیرند و بدون برنامه رها نشوند و بتوانند آمادگی‌های لازم را برای حضور در مدرسه برای سال آینده کسب کنند.

وی افزود: وظیفه ما تشویق خانواده‌ها به ثبت نام و تداوم برنامه آموزشی نوآموزان است، لذا با ارتباط با خانواده‌ها باید سعی در ایجاد آرامش و رفع دغدغه‌های آنان برای آموزش نوآموزان  فراهم کنیم.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه هر یک از اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.