نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کارگروه تجزیه و تحلیل امتحانات نهایی برگزار شد

کارگروه تجزیه و تحلیل امتحانات نهایی برگزار شدبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک،  در راستای کمک به بهبود طراحی سؤالات در آزمون‌ها و ارتقاء سطح کیفیت آموزشی، کارگروه تجزیه و تحلیل امتحانات نهایی برگزار شد.

در این جلسه مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک گفت: دبیران، مشاوران و دانش آموزان ظرفیت بسیار خوبی برای موفقیت در دروس مختلف دارند و با برنامه ریزی مطلوب می‌توانیم شاهد کسب رتبه‌های عالی در سطح استان و کشور باشیم.

"زهره امیرچقماقی" با تقدیر از تلاش‌های دبیران و مشاوران  که موجب شناسایی و پرورش استعداد‌های دانش آموزان و هدایت تحصیلی آن‌ها می‌شوند افزود: استفاده از ظرفیت رتبه‌های برتر سال‌های گذشته، تشکیل کارگروه تولید محتوا و ارائه مجازی آن به دانش آموزان با تاکید بر تقویت حس رقابت و ایجاد انگیزه در دانش آموزان از اهداف تشکیل این کارگروه است.

در ادامه "رضا سرتیپ زاده" معاون آموزش متوسطه تحلیلی از میانگین نمرات پایانی امتحانات نهایی خرداد 99 در دروس به تفکیک رشته های نظری و همچنین میزان انحراف نمرات مستمر با پایانی را ارائه نمود و روند نمرات پایانی نهایی از خرداد سال 94 تا خردا99 و مقایسه آن با میانگین استان مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه  باید میانگین نمرات پایانی در امتحانات نهایی ارتقا پیدا کند گفت:  دبیران پایه دوازدهم باید ارزشیابی های مستمر را با برگزاری امتحانات ماهیانه در طرح درس های خود منظور نمایند و مدیران دانش آموزان را با نحوه برگزاری امتحانات نهایی آشنا کنند.

وی افزود: مدیران با تشکیل کارگروه تجزیه و تحلیل امتحانات نهایی ذیل این کارگروه در سطح آموزشگاه با بررسی میانگین نمرات، تلاش در جهت ارتقا کیفیت آموزشی داشته باشند.

در پایان هریک از اعضای جلسه به بیان نظرات خود جهت پیشرفت دانش آموزان در مسائل درسی پرداختند.

لازم به ذکر است، تظیم برنامه تدریس حضوری دبیران دروس تخصصی و عمومی در مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری دوره های ضمن خدمت و کارگاه های آموزشی برای دبیران دروس پایه دوازدهم، نیاز سنجی در خصوص تولید محتوای مطلوب آموزشی، تهیه کلیپ‌های مشاوره‌ای و آموزشی مفید با کوتاه‌ترین زمان، برگزاری جلسات مشاوره‌ای با دانش آموزان و خانواده آنها، استفاده حداکثری از ظرفیت خیرین آموزشی (معلمان و خیرین مالی) و برقراری تماس حضوری و تلفنی با دانش آموزان و تشکیل گروه‌های مجازی علمی و مشاوره‌ای و... از مصوبات این نشست بود.