نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیش اجلاس نماز با عنوان " نماز، مدرسه، منزل، مسجد" برگزار شد

پیش اجلاس نماز با عنوان " نماز، مدرسه، منزل، مسجد" برگزار شد


صبح امروز پیش اجلاس نماز با عنوان" نماز، مدرسه، منزل، مسجد" در مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک و به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی شهید مطهری با حضور"ملانوری" معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، "زهره امیرچقماقی" با اشاره به سخنان ابن سینا که فرمود "من در همه حال به دنبال علم بودم وشبانه روز تلاش می کردم و نماز و مسجد بود که به من آرامش می داد و مسائل سخت را در آن زمان  بهترحل می کردم" گفت: روایت های بسیاری در خصوص اهمیت و نقش نماز در جامعه داریم و نمونه بسیار درخشان آن حضرت سیدالشهدا(ع) است که به خاطر دین و نماز قیام کرد .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک افزود: در شرایط سخت کنونی وجود بیماری منحوس بسیاری از خانواده ها را عزادار کرده است و باعث نگرانی عمیقی در جامعه شده است اما باید توجه داشته باشیم رسالت اصلی آموزش و پرورش طبق سند تحول بنیادین این است که به همه ابعاد دانش آموزان بپردازیم وصرفا از آموزش دوری کنیم و به امور معنوی و ایجاد آرامش برای دانش آموزان نیز اهمیت دهیم.

وی به اهمیت نماز در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: معلم محترمی که مشغول تدریس در این فضا است می تواند در زمان و زنگ نماز یادآور نماز اول وقت شود و الگوی بسیار خوبی  برای دانش آموزان باشد.

"امیرچقماقی" تاکیدکرد: اهمیت نماز از هر درسی بالاتر است و نمازبزرگترین درس الهی است که باید به آن متعهد باشیم و به این نکته توجه داشته باشم ما در هر حالت و زمانی نیاز به اتصال روح الهی هستیم که در نماز خلاصه می شود.

وی از مربیان و معاونین پرورشی مدارس که همیشه همراه بودند خواست به نماز در شرایط کنونی توجه ویژه داشته باشند و در برنامه ریزی های خود در فضای مجازی از زنگ عبادت استفاده نمایند.

لازم به ذکر است این برنامه به صورت زنده و مجازی به صورت همزمان در مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار گردید.