نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد به مناسبت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد به مناسبت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزیبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک یزد، به مناسبت سالروز تاریخی فرمان  حضرت امام خمینی (ره) در دیماه 1358 مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی، "حبیب فکوری" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک طی پیامی این روز را گرامی داشت.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

وضعیت قابل قبول دانش عمومی و پیشرفت فرهنگی امروز کشور، مرهون و مدیون تلاش و ایثار مربیان نهضت سوادآموزی در دورافتاده ترین روستاهای کشور، در طول سال های نخست استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

روشن بینی و آینده نگری حضرت امام خمینی رحمه الله در صدور دستور ایجاد نهضت سوادآموزی، ریشه کن شدن بی سوادی و رشد دانش عمومی مردم ایران اسلامی را در پی داشت.

امروز با گذشت بیش از چهل سال از انقلاب اسلامی، یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برای مردم شایسته ایران، از بین رفتن  بی سوادی به همت مربیان تلاش گر نهضت سوادآموزی، و به فرمان بنیانگذار آینده نگر انقلاب اسلامی بوده است.

اینجانب فرا رسیدن سال روز تشکیل نهضت سوادآموزی را  بر دلباختگان پیشرفت فرهنگی و معنوی جامعه و رشد آگاهی عمومی تبریک عرض می نمایم.

حبیب فکوری

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک