نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک به مناسبت روز معلم

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک به مناسبت روز معلمبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، متن تبریک مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک به مناسبت روز معلم به شرح ذیل است:

به نام خداوند لوح و قلم                                 حقیقت نگار وجود و عدم

خدایی که داننده ی رازهاست                          نخستین سرآغاز آغازهاست

خداوند در آیه ای از قرآن  خود را معلم انسانها می داند (" اقرا باسم ربک الذی خلق ...... علّم الانسان مالم یعلم ")  می فرماید "خدا یاد داد به انسان آنچه را که نمی دانست". پس معلم اول، خداوند تبارک و تعالی است و این گونه قرآن کریم به مقام معلمی ارج نهاده به گونه ای که اولین رسالت پیامبران را تعلیم قرار داده است.

معلمی نه تنها شغل نیست بلکه عرصه و جولانگاه تأثیر گذاشتن و یاد دادن است، یاد دادن آنچه را که برای پیشرفت و بزرگ شدن رشد و تعالی یک دانش آموز لازم است معلمان با اعمال و رفتاری که انجام می دهند روی دانش آموزان  تأثیر می گذارند ، عشق وتعهد را در او پرورش میدهند و اینکه در  زندگی  همیشه راهی برای آموختن  وجود دارد ، زمانی که همه جهان در زیر بار مرگ وبیماری به زانو در آمد معلمان  آموختند  که روزنه امیدی برای ساختن و رهایی از همه رنج ها وجو دارد ، باید کلاس های درس را در دنیای مجازی به پا کرد و از یادگرفتن باز نایستاد تا دوباره روح زندگی در این دنیای رنگ باخته جان بگیرد، تعلیم و تربیت تعطیل نمی شود.

در این روزهای سخت کرونایی ما شاهد نهایت عشق و خلاقیت معلمان بزرگوار در امر تعلیم وتربیت بودیم . هر چند شیوع کرونا،  با در خانه نشستن مردم همراه شد اما  مدارس اولین جایی بودند که فعالیت خود را با تمام دشواری های در فضای مجازی آغاز کردند  و معلمین عزیزبا تلاشی دوچندان محتواهای آموزشی را در فضای مجازی بارگذاری کرده  و آموزش مجازی دانش آموزان را  ادامه دادند و هرخانه یک مدرسه شد.

کرونا تلنگری بزرگ به آموزش و پرورش و ونظام اجتماعی بود  و  خانواده ها وهمه ما پی بردیم که حضور معلم و مدرسه در عرصه تعلیم وتربیت  معجزه می کند و بیش از پیش ارزش وجودی معلم به همگان مشخص شد.

من به احترام همه عزیزانی که تاکنون با امکانات شخصی خود و در فضای مجازی د ر حال آموزش و پرورش دانش‌آموزان هستند و در این مدت نه خسته شدند و نه صحنه را خالی کردند و با  نهایت تلاش وهنر هنر خویش، ارتباط معنایی و عاطفی با فراگیران برقرارکرده و می کنند، می ایستم  وبر دستان پرمهر همه آموزگاران بوسه میزنم  وصمیمانه ترین سپاس های خود را به فرزانگان علم ودانش تقدیم می کنم.

زهره امیرچقماقی

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک