نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تبریک سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک به مناسبت هفته امور تربیتی

پیام تبریک سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک به مناسبت هفته امور تربیتی


سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک یزد با صدور پیامی فرارسیدن هشتم اسفندماه سالروز تأسیس نهاد امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی را به تلاشگران عرصه تربیت تبریک گفت.

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی آموزش و پرورش  ناحیه یک یزد ، متن پیام حبیب فکوری  به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود به روح پاک و ملکوتی امام راحل (ره) و شهیدان رجایی و باهنر، بنیانگذاران نهاد مقدس امور تربیتی، سالروز 8 اسفند، روز امور تربیتی و تربیت اسلامی و تأسیس این نهاد انقلابی و ارزشمند را گرامی داشته و با تبریک این روز مقدس، برای مجموع همکاران آموزشی و تربیتی، بویژه دست اندرکاران امور پرورشی مدارس ناحیه یک یزد  آرزوی سلامتی و توفیق می نمایم.

امور تربیتی شجره طیبه ای است که به پشتوانه اندیشه های رفیع و انسان ساز بزرگان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در گستره آموزش و پرورش کشور روئید و برکات معنوی آن، جان و دل گلهای بوستان عشق و ایثار و جویای ارزش های دینی و انقلابی را شور و شعور بخشید؛ بر این اساس هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی، فرصت مناسبی است تا آموزش و پرورش بتواند ضمن ایجاد فضای گفتگو، تبادل نظر و نقد سازنده، راهکارهای بهبود و کیفیت بخشی به فعالیت های امور تربیتی را مورد بررسی قرار دهد.

با عنایت به جایگاه رفیع تعلیم و تربیت اسلامی در بسترسازی برای رسیدن کودکان و نوجوانان به مراتبی از حیات طیبه، ارج نهادن و تجلیل و قدردانی از زحمات فعالان عرصه امور تربیتی دانش آموزان، شایسته است به عنوان یکی از اقدامات اصلی در تقویت زیرنظام منابع انسانی ـ که اصلی ترین زیر نظام در تحول آموزش و پرورش است ـ همواره مورد توجه جدی قرار گیرد.

 امور تربیتی زمینه ساز ورود نگرش‌های دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی به نظام آموزش و پرورش و حفظ مدارس از آفات فرهنگی و سیاسی، شناخت و پرورش استعداد‌های دانش آموزان در رشد دینی، عقلی، اجتماعی، عاطفی آنان و حفظ ارزش‌ها از اهداف، اصول و دلایل اصلی تشکیل این نهاد انقلابی پرورشی است. بنابراین باید از مهم‌ترین اهداف تشکیل امور تربیتی را حراست از مرز‌های اعتقادی، حفظ دستاورد‌ها و تبیین ارزش‌های انقلاب در مدارس دانست، زیرا انگیزه‌های انقلابی و اسلامی همراه با شعار «مربیان امور تربیتی سربازان انقلابند» موجب تأسیس این نهاد انقلابی شده است .

برای همکاران شریف حوزه راهبردی تعلیم و تربیت، بویژه متولیان و متصدیان امور تربیتی دانش آموزان این ناحیه، موفقیت و پیشرفت روزافزون در دستیابی به قله های رفیع دانایی وعرصه های نوین دانش از درگاه خداوند منان را مسألت می نمایم.

حبیب فکوری 

سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک یزد