نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام استاندار یزد به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت

پیام استاندار یزد به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت


استاندار یزد با صدور پیامی ، فرا رسیدن هفته دولت را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، "محمدعلی طالبی " در این پیام اورده است: شیوه نگرش مردم و نقش آفرینی آنها در فرایند رابطه میان دولت و ملت، همواره یکی از مهمترین چالش های پیش روی دولت ها در یک نظام مردم سالار مبتنی بر اصول جمهوریت و برآمده از رأی و نظر مردم بوده است.
در نظام جمهوری اسلامی که افتخار ارائه الگوی مردم سالاری دینی را در عرصه سیاسی منطقه دارد، نقش دولت به عنوان تسهیل کننده رابطه میان مردم و ارکان حاکمیت و مجری قوانین در راستای ایجاد جامعه ای قانون مدار، شهروند محور و پیشرو، نقشی غیرقابل انکار و تأثیر گذار است.

بدیهی است که هر چه دولت ها بتوانند زمینه مشارکت عمومی مردم در قالب تشکل ها و احزاب و حرکت های آگاهانه جمعی به سوی دستیابی به آگاهی و تحول آفرینی اجتماعی در چارچوب قانون را فراهم کنند، در حقیقت به راهی گام نهاده اند که پیمودن آن میتواند به ارتقاء سرمایه اجتماعی و افزایش سطح اعتماد عمومی و در نهایت کاهش هزینه های حکومت داری بیانجامد.

دوم تا هشتم شهریورماه که با زنده نگه داشتن یاد و خاطره رییس جمهور و نخست وزیر انقلاب، شهیدان والامقام رجایی و باهنر همراه است، فرصتی برای تجدید عهد دولت مردان با مردم و تلاشی مضاعف در جهت افزایش سطح اعتماد عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی در جامعه و تحکیم پل های ارتباطی میان دولت و مردم و تاکید بر رعایت الگوی برتر مدیریتی مبتنی بر پایبندی به مبانی حکمرانی خوب در جامعه است.
آنچه مردم را نسبت به دولت، چه به معنای عام و چه در معنای خاص آن دلبسته می کند و او را همراه و همگام و همدل با دولت می سازد، تلاش دولت برای پاسداشت حرمت و کرامت انسانی و احترام به باورها و نظرات و سلایق مختلف اقشار مردم و پرهیز از خودی و غیر خودی کردنهای ناروا و تعهد در قبال مردم در راستای مسوولیت پذیری، شفافیت، قانون مداری و کنترل فساد در هر سطح و مرحله ای و در نهایت روراست بودن با مردم و برخورد صادقانه با شهروندان است.
گرچه تمام طول سال عرصه تکاپوی دولت و تعهد او در مسیر همراهی و همدلی با مردم است، اما تاکید دارم که هفته دولت در استان یزد باید به نماد مردم داری و مردم مداری مسئولان و تمامی پرسنل اداری و اجرایی در سراسر استان بدل شود و فرصتی باشد برای ایجاد فرایند گفت و گوی سازنده، صادقانه، متواضعانه و محترمانه با مردم بزرگواری که علیرغم وجود ضعف ها و کاستی ها و گاه ناکارآمدی ها ، دولت برآمده از رأی خویش را همراهی می کنند.
هیچ ارزشی برای یک دولت و هیچ ماندگاری تاریخی برای او، بیش از این نخواهد بود که دل در گرو مهر و خدمت به مردمی داشته باشد که صادقانه به او اعتماد کرده اند و چشم به راه خدمات رسانی دولت هستند و این همان تعهد ارزشمندیست که باید از سوی دولت نسبت به مردم پاس داشته شود.
بار دیگر فرارسیدن هفته دولت و روز کارمند را با ادای احترام به همه شهدای دولت و تمامی کارمندان دستگاه های اجرایی و دولتی در سراسر استان گرامی می دارم و پویایی و تندرستی و موفقیت روزافزونتان در همراهی با مردم شریف استان را از خدای متعال خواستارم.