نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پنل پژوهش های دانش آموزی در محل سالن دبستان پسرانه خاتم الانبیا تشکیل شد

پنل پژوهش های دانش آموزی در محل سالن دبستان پسرانه خاتم الانبیا تشکیل شدبه گزارش روابط عمومی ناحیه یک، پنل پژوهش های دانش آموزی، با هدف بررسی چالش ها و مسایل پیش روی پژوهش‌های دانش‌آموزی و دروس اختیاری نظیر سواد رسانه ای، مهارت های زندگی، طرح بوم ... در محل سالن دبستان پسرانه خاتم الانبیا  تشکیل شد.

در ابتدای برنامه "مهندس کارآموز" معاون  متوسطه اداره کل و مدیر پنل  به همراهی اعضای پنل "رحیمی" و "دهشیری" به تشریح نحوه اجرای پنل پرداخته و پس از آن مدعوین به بیان نقطه نظرات خود در خصوص این دروس پرداخته و جمع بندی ذیل به تصویب حاضرین رسید:

1- در برنامه جدول درسی مدارس به شکل خاص به این دروس توجه شود.

2- این دروس بسیار مفید بوده ولی به دلیل دید صرفا نمره ای دانش آموزان به آنها، حالت حفظی پیدا کرده و خروجی مطلوبی به دلیل شیوه غلط ارزشیابی آن بدست نمی‌آید.

3- معلم متخصص در تدریس این دروس وجود نداشته و آموزش ندیده اند.

4- بدلیل دید صرفاً کنکوری دانش آموز توسط والدین تشویق و رغبتی از سوی خانواده ها در جهت مطالعه این دروس توسط فرزندانشان دیده نمی شود.

در ادامه به بررسی اجمالی طرح بوم (برنامه ویژه مدرسه) پرداخته و همکاران به بیان نقاط قوت و ضعف این برنامه پرداختند و به دلیل این که این مبحث، خود یک جلسه جداگانه ای می طلبد با هماهنگی گروه تحقیق و پژوهش تصمیم بر ادامه این پنل بصورت مدون و ماهیانه گرفته شد و جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت.