نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همزمان با سراسر کشور انتخابات شورای دانش آموزی مدارس ناحیه یک برگزار شد

همزمان با سراسر کشور انتخابات شورای دانش آموزی مدارس ناحیه یک برگزار شدبه گزارش روابط عمومی ناحیه یک یزد، همزمان با سراسر کشور انتخابات شورای دانش آموزان در مدارس ناحیه یک برگزار شد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در مراسم نمادین برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی که  در دبیرستان شاهد نسیم سبحان ناحیه یک برگزار شد به تاریخچه برگزاری انتخابات  اشاره کرد و گفت: انتخابات شورا از دستاوردهای ارزشمند دولت اصلاحات است که تا امروز تدوام پیدا کرده و به بالندگی رسیده است.
محمد علی طالبی با بیان اینکه در آموزه های دینی و روایات ائمه (ع) بر مشورت و شورا تاکید شده  به ذکر نمونه هایی از مشورت کردن پیامبر (ص) اشاره کرد و افزود: انتخابات شورای دانش آموزی نمادی از مردم سالاری دینی و تمرینی برای آن است که آینده سازان کشور ، شرکت در عرصه های مخلتف اجتماعی و سیاسی را تجربه کنند.
طالبی اظهار کرد: همچنین شورای دانش آموزی تمرین مسئولیت پذیری و مشارکت جویی دانش آموزان در امور مدرسه است که به دانش آموزان نحوه معاملات، خوب انتخاب کردن، مهارت شوراها و چگونگی گفت وگو کردن را آموزش می دهد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش یزد هم گفت: انتخابات شوراهای دانش آموزی استان با حضور 150 هزار دانش آموز مقاطع سوم ابتدایی و بالاتر و از میان 32 هزار داوطلب، 10 هزار نفر به عنوان اعضای شورای دانش آموزی انتخاب می شوند.
علی سرداری افزود: هفت هزار انجمن زیر مجموعه شورای دانش آموزی در مدارس استان تشکیل می شود که حدود 65 هزار نفر عضو این انجمن ها خواهند شد.
وی مسئولیت پذیری، مشورت، تصمیم گیری و ایجاد روحیه اعتماد به نفس در دانش آموزان ،تحکیم و تعمیق ارزش ها و باورهای دینی و آموزه های سیاسی اجتماعی بین دانش آموزان را از اهداف برگزاری این انتخابات بیان کرد.
جمعیت دانش آموزی هر مدرسه تعداد اعضای شورا های دانش آموزی مدارس را مشخص می کند.
نتیجه نهایی شوراهای دانش آموزی، مجلس دانش آموزی است که هر دو سال یکبار از برگزیدگان شوراها طی انتخاباتی شکل می گیرد.
فرآیند انتخابات عبارت از داوطلب شدن دانش آموزان 10 روز قبل از انتخابات، تبلیغات داوطلب در مدرسه، برگزاری انتخابات، اعلام نتایج، تشکیل شورا و انجمن های مربوطه است.