نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش تجلیل از نخبگان قرآنی برگزار شد

همایش تجلیل از نخبگان قرآنی برگزار شد


برترین های مسابقه کتابخوانی نماز و مسابقه درس هایی از قرآن تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با بیان این که همه پیامبران الهی در همه زمان ها معجزه داشته اند گفت: معجزه پیامبر اسلام(ص) کتاب جامعی است به نام قرآن که در همه زمان ها و مکان ها می توان از آن کمک و یاری گرفت.

"زهره امیرچقماقی" افزود: منش و شخصیت افراد قرآنی متفاوت تر است و این نشان می دهد افرادی که با قرآن انس می گیرند الگویی برای جامعه خواهند بود.

وی با اشاره به رتبه اول استان یزد در کنکور سراسری گفت: آموزش و پرورش و دانش آموزان ما همیشه در کنکور سراسری رتبه اول را کسب می کنند که باعث افتخار است، اما با توجه به سند تحول بنیادین باید به شش ساحت مربوط به تعلیم و تربیت توجه شود که یکی از ساحت های مهم و اساسی آن توجه به قرآن و معنویات دانش آموزان است.

وی خاطر نشان کرد:  در بین دانش آموزانی که امروز حائز رتبه های برتر شده اند، دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان وجود دارند که این نشان می دهد نباید  فقط به درس خواندن و مسائل آموزشی توجه کرد بلکه این دانش آموزان نشان دادند با انس با قرآن و اهل بیت می توانند علاوه بر درس خواندن در زمینه های معنوی نیز در رتبه های اول باشند.

"امیرچقماقی" با بیان این که قرآن چراغ راه زندگی ما است گفت: نباید فقط به خواندن آیات عربی قرآن بسنده کنیم بلکه باید معنی و تفاسیر آن را یاد بگیریم و در زندگی از آن ها استفاده نماییم. هرچند آیات قرآن آرامش بخش است اما توجه به معانی آن پنجره ای است که راه زندگی درست را به  ما نشان خواهد داد.

وی بیان داشت: برنامه بسیار خوب درس هایی از قرآن که از بدو انقلاب وجود داشته است نشان می دهد در هر جلسه حرف هایی تازه و جدید از قرآن وجود دارد و ما باید این معجزه الهی را در امور زندگی به کار گیریم.

در ادامه " محمد معینی" معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ناحیه یک گفت: توجه به باورها و اعتقادات حتی در کلام ادیبان بسیار تاکید شده است واین نشان می دهد باید به مسائل اعتقادی پایبند باشیم. وی افزود: انس با قرآن عادت های مخرب را از بین می برد و دانش آموزانی که به سمت نور رفته اند روح سالم و معنوی خواند داشت.

وی بیان داشت: هدف از تربيت در جامعه اسلامي پرورش استعدادها و تبيين آموزه‌هاي ديني است و تربيت صحيح، مهارت حركت به كمال و ارزش‌هاي اسلامي و انساني را به انسان مي آموزد

"معینی" اظهار كرد: توصيه به اقامه نماز مورد تاكيد متون ديني است و هدف از اقامه آن، ياد خدا و دوري از فحشا و منكر است .وي افزود: آموزش و پرورش در ترويج فرهنگ نماز نقشي سازنده دارد وباید گفتمان هاي نماز در مدارس براي ترغيب نوجوانان و جوانان به انجام اين فريضه واجب اجرا شود.

وی بیان داشت: در  مسابقه درس هایی از قر آن  که به صورت آنلاین برگزار شده است  9500 نفرازدانش آموزان  در سطح ناحیه یک شرکت کرده اند که از این تعداد 220 نفر به مرحله نهایی راه یافتند و 18 نفر رتبه برتر را کسب نمودند.

"معینی" آمار مربوط به مسابقه کتابخوانی " 114 نکته درباره نماز" را تشریح کرد و گفت: 2000 نفر از همکاران فرهنگی در سطح استان در این مسابقه شرکت کرده اند که از این تعداد 30 نفر نمره کامل را کسب نموده اند که 7 نفر از این رتبه های برتر مربوط به آموزش و پرورش ناحیه یک است.