نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش استانی ارزشیابی کیفی توصیفی در شهر یزد برگزار شد

همایش استانی ارزشیابی کیفی توصیفی در شهر یزد برگزار شدبه گزارش "علی محمدی" کارشناس روابط عمومی ناحیه یک یزد، در راستای افزایش سطح علمی آموزگاران استان ،همایش ارزشیابی کیفی – توصیفی با مدرسی بنیان گذار طرح "استاد بهمن قره داغی" در محل سالن همایشات دانشگاه فرهنگیان شهید پاک نژاد برگزار شد.

در این همایش که با همت انجمن علمی آموزشی آموزگاران استان و مساعدت و همراهی همه جانبه حوزه آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد طی دو سانس مجزا در شهرهای یزد و میبد قریب به 1000 همکار فرهنگی با آخرین قواعد و نگارش طرح توصیفی آشنا شدند.

 قره داغی گفت : هدف از انتخاب شیوه کیفی و توصیفی درک درست از سطح پیشرفت و عملکرد کاری دانش آموزان در یک دوره کامل تحصیلی است. درازشیابی کیفی - توصیفی، شیوه‌ای از ارزشیابی تحصیلی - تربیتی است که اطلاعات لازم و معتبر و مستند برای شناخت دقیق و همه‌جانبه‌ی فراگیران در ابعاد مختلف یادگیری، با استفاده از روش‌ها و ابزارها‌ی مناسب سنجش ،همانند آزمون‌ها (به‌ ویژه آزمون‌های عملکردی) پوشه کار، مشاهده ،در حول فرایند یاد دهی- یادگیری فراهم می‌نماید تا براساس آن بازخوردها‌ی کیفی- توصیفی  موردنیاز، برای کمک به یادگیری بهتر در فضای روانی - عاطفی مطلوب‌تر، برای دانش‌آموز، معلّم و اولیا حاصل آید.

آشنایی آموزگاران با پوشه کار و محتوای آن، بازخوردهای توصیفی شفاهی و کتبی مناسب،تکلیف فردی – توجه به تفاوت های فردی دانش آموزان، دفتر مدیریت کلاس و نحوه ثبت مشاهدات از دیگر اهداف این کارگاه بود و در پایان این همایش به سوالات آموزگاران در جهت رفع ابهامات پیش روی، توسط مدرس همایش پاسخ داده شد.