نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نگارخانه تخصصی بارش با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد

نگارخانه تخصصی بارش با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد


با حضور دکتر کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نگارخانه تخصصی دانش آموزی در محل دبیرستان ماندگار ایرانشهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک، معاون پرورشی و فرهنگی وزرات آموزش و پرورش با تشکر از استان یزد که در فعالیت های فرهنگی دارای رتبه های برتر در سطح کشور می باشد گفت: حقیقتا استان یزد در عرصه فعالیت های فرهنگی و پرورشی خوش درخشیده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

"کاظمی" افزود: یکی از ماموریت های مهم آموزش و پرورش زمینه سازی برای رشد و شکوفایی استعداد های قرآنی، فرهنگی و هنری است.

وی بیان داشت: دو اقدام مهم باید صورت گیرد که یکی برنامه ریزی نرم افزاری و دیگری برنامه ریزی سخت افزاری است که در حوزه نرم افزاری تهیه ی سبد های متنوع فعالیت های قرآنی، هنری و فرهنگی متانسب با دانش آموزان، می تواند هم زمینه جذب آن ها را فراهم نماید و هم باعث شکوفایی استعداد دانش آموزان باشد.

وی ادامه داد: برای نتیجه دادن برنامه ریزی نرم افزاری باید کانون ها و دارالقرآن ها را به مرکز ثقل فعالیت های فرهنگی و قرآنی در استان ها تبدیل نماییم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در مورد نگارخانه های تخصصی گفت: تخصیص نگار خانه های تخصصی می تواند زمینه حضور همه علاقه مندان در عرصه های هنر و همچنین زمینه عرضه محصولات فرهنگی هنری دانش آموزان را ایجاد کند که خود باعث ایجاد انگیزه در دانش آموزان می شود.

وی اظهار داشت: وقتی به محیط مدرسه نگاه می شود تمرکز فقط  بر آموزش و فعالیت های آموزشی است و بخشی که فعالیت های آموزشی را می تواند به  آموزه های تربیتی تبدیل کند مراکزی مثل کانون ها، دارالقران ها ،اردوگاه ها و نگارخانه ها هستند که موقعیت سازی می کنند و دانش آموز در آن ها تربیت می شود.

لازم به ذکر است  نگارخانه تخصصی بارش  در حال حاضر 58 اثر وجود دارد که از دانش آموزان برگزیده مسابقات فرهنگی و هنری ناحیه یک جمع آوری شده است

همچنین فضای این نمایشگاه ۱۰۰ متر مربع می باشد که با توجه به بافت تاریخی و مرکزی این نگارخانه مورد استقبال اهالی هنر قرار خواهد گرفت.

بازدید از نگارخانه و دبیرستان ماندگار ایرانشهر از دیگر برنامه های دکتر کاظمی بود.