نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در مدارس

نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در مدارس


زنگ مهر و مقاومت در مدارس سراسر استان نواخته شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ زنگ مهر و مقاومت به مناسب هفته دفاع مقدس و فرارسیدن سال تحصیلی جدید در سراسر مدارس استان نواخته شد.

محمد کاظم رحیمی‌نژاد مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در مراسم نمادینی که در هنرستان دخترانه کار و دانش ۱۵ خرداد ناحیه یک یزد با حضور مسئولان استان برگزار شد ضمن گرامی داشت سالروز رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و دو اختر آسمان امامت و ولایت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس خودباوری را برای ملت ایران رقم زد که مردم به این پی بردند که خواستن توانستن است و اراده انسان که منشا خدایی دارد حد ندارد هر ناشدنی شدنی می شود.

رحیمی نژاد خطاب به دانش آموزان اظهارداشت:شما دانش آموزان اندیشمندان به ظاهر کوچک ولی با فکر هایی بزرگ باید تمدن ایرانی اسلامی را  به وسعت ایران شکل بدهید.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد افزود:مهر  مفاهیم و واژه های پرمعنایی را با خودش به همراه دارد و هر آنچه از انسان و انسانیت داریم را شکل می دهد.

وی معلمی را عشقی وصف ناشدنی دانست که کار و جایگاه بسیار عظیم و بزرگی است چرا که خداوند خودش را معلم خطاب کرد و ما با استعانت و کمک از معلمان مدعی انجام وظیفه در این مسیر هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: مصمم هستیم تعمل در تربیت را و تحول در آموزش را داشته باشیم، با نگاه موشکافانه،عمیق و متفکرانه در نگاه به هرآنچه که در زیستگاه انسان است ،یکی خود انگیختگی و یکی نقادی،هم معلم و هم دانش آموز ما باید این را ملاک کار خود قرار دهد تا باعث رشد و پیشرفت شود.

رحیمی نژاد کوشش همراه با مشقت و زحمت، هم برای یادگیرنده و هم یاد دهنده را ضرورت تحول و تنوع در آموزش و پرورش دانست و گفت:باید به این باور برسیم که روش های ترکیبی را به کار ببریم تا هم پویاتر باشیم و هم دانش آموزان را راغب کنیم برای رسیدن به آنچه برای بهتر زیستن به آن نیاز داریم.

این مقام مسئول اذعان داشت:موفقیت ما زمانی شکل می گیرد که خروجی ما آماده ورود به اجتماع باشد و توانمندی انتخاب در هر زمینه ای را داشته باشد و این به معنای تعلیم و تربیت است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت:  رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس برای ما آزادی و سربلندی آوردند؛کشور چهار هزار و ۹۰۰ معلم شهید و ۳۶ هزار دانش آموز شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .

محمدصالح جوکار افزود: رزمندگان اسلام برای حفظ انقلاب، عزت و عظمت آفریدند و امنیت و آرامش امروز کشور ما مدیون خون شهدا و رزمندگان اسلام است.

وی اظهار کرد: رسالت معلمان رسالت انبیاء است و این قشر نقش مهمی در تربیت نسل آینده دارند.

فرمانده سپاه الغدیر یزد هم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: در هر عرصه ای که پای انقلاب و اسلام در میان آمد جامعه تعلیم و تربیت حضور داشتند.

سردار حسین زارع کمالی افزود: در زمان کرونا این عرصه تبدیل به جبهه مقابله با کرونا تبدیل شد و در زمان کنون نیز جهاد تبیین باید سرلوحه فعالیت های قرار گیرد و حواسمان باشد دشمنان دنبال تخریب زیر بناهایی هستند که برای آن انقلاب کردیم.

وی  ادامه داد: تمدن نوین اسلامی زمینه ساز ظهر منجی عالم بشریت است این تمدن بر سه پایه خانواده ، علم و الگوها قرار دارد و دشمنان هم این سه پایه را هدف گرفتند.