نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نواخته شدن زنگ دانایی در دبستان دخترانه شاهد حسین و فاطمه ناحیه یک یزد

نواخته شدن زنگ دانایی در دبستان دخترانه شاهد حسین و فاطمه ناحیه یک یزد


همزمان با آغاز هفته کتاب، زنگ دانایی با حضور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار و مدیر کل آموزش و پرورش در مدرسه شاهد حسین و فاطمه ناحیه یک نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی ناحیه یک ، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: امروز بیست و هفتمین زنگ دانایی در این دبستان با نام حسین و فاطمه نواخته شد و این مایه‌ خوشحالی است که از دوران کودکی در راه کتابخوانی قدم برداشته ایم و می‌توانیم آینده جامعه را بر این اساس رقم بزنیم.
"جوادی" افزود: اگر پدران ما با سخت کوشی این گذشته را برای ما رقم زدند امروز ما و شما باید تلاش کنیم تا شهر یزد را با خواندن کتاب به جامعه بشناسانیم.
مدیر عامل خانه کتاب ایران هم شروع کتابخوانی از دوران کودکی را موجب نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست.
حسینی پور افزود: طرح پاییزی کتاب از فردا در سراسر کشور به خصوص در کتابفروشی‌های استان یزد شروع می‌شود که در این طرح کتابفروشی‌ها کتاب‌ها را با ۲۰ درصد تخفیف در اختیار مردم قرار می‌دهند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز در این مراسم ضمن تبریک آغاز هفته کتاب گفت: این که بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی از مدرسه آغاز می‌شود، حاوی پیامی است که سیاستگذاران فرهنگی ما سمت و سوی برنامه‌های کتاب و کتابخوانی را شناخته اند و مرکز ثقل خود را به درستی انتخاب کردند.
"مجید جوادیان زاده" افزود: کتاب در ابعاد تربیتی و علمی به خوبی می‌تواند اثرگذار باشد که ما نیز در این زمینه برای آغاز هفته کتاب، این برنامه را انتخاب کرده ایم.
در ادامه این مراسم نیز پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران قرائت شد
.