نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون پشتیبانی ناحیه یک از ثبت نام کتب درسی دانش آموزان خبر داد

معاون پشتیبانی ناحیه یک از ثبت نام کتب درسی دانش آموزان خبر دادمعاون پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، در گفتگوی اختصاصی با مسئول روابط عمومی این مدیریت، با بیان این که در سال های اخیر وزارت آموزش و پرورش در راستای بالا بردن سرعت عمل در توزیع کتاب های درسی دانش آموزان، به طور همزمان با آغاز سال تحصیلی اقدام نموده است از راه اندازی سامانه ثبت نام کتاب های درسی خبر داد.

"حبیب فکوری" بیان داشت: دانش آموزان دوره ابتدایی و دوره متوسطه دوم جهت سفارش کتب درسی در سال تحصیلی 1400-99 خود باید به سامانه irtextbook.ir  و یا irtextbook.com  مراجعه نمایند .

"فکوری تاکید کرد: داوطلبان دوره متوسطه اول مدارس استعداد درخشان نیز می توانند کتاب های خود را به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت مذکور تهیه نمایند .

 وی از مراحل ثبت نام کتاب های درسی در سال تحصیلی  1400-99 خبر داد و افزود:  دانش‌ آموزان و اولیاء آنان، برای تهیه کتب درسی می توانند از طریق سایت مذکور نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند که برای ورود به این سامانه تنها به کد ملی دانش‌ آموز و نام کاربری که شماره سریال شش رقمی سمت راست شناسنامه دانش‌ آموز می باشد ، نیاز دارند.

"فکوری" با بیان این که مراحل ثبت نام کتاب های درسی در سال تحصیلی 1400-99 برای کلیه دوره های ابتدایی و متوسطه یکسان بوده مراحل آن را  به شرح زیر توضیح داد:

1- ورود به سامانه ثبت سفارش کتاب های درسی به آدرس irtextbook.ir و یا irtextbook.com

2- ثبت کد ملی دانش آموز و شماره سریال شناسنامه

 3- تکمیل فرم ثبت نام با توجه به اطلاعات دانش آموزی پرداخت قیمت خرید کتاب های درسی

 وی افزود: مدارس موظفند هرچه سریعتر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان اقدام و از ارجاع دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز به کافی نت‌ها پرهیز نمایند.
وی تاکید کرد دانش‌آموزان و اولیای آنان در صورت تمایل می‌توانند از طریق سامانه  www.irtextbook.ir   یا   www.irtextbook.com  نسبت به ثبت سفارش فردی نیز اقدام نمایند.

معاون پشتیبانی ناحیه یک گفت: تحویل کتاب درسی از اداره آموزش و پرورش منطقه به مدرسه، براساس سفارش های)فردی یا گروهی) پرداخت شده در سامانه خواهد بود،همچنین ازمنوی «آمار فروش مدرسه» حتماً تعداد دانش‌آموزان باقی مانده و بدون سفارش کتاب درسی را ملاحظه و نسبت به ثبت سفارش آنان اقدام نمایید.

وی افزود: دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد ثبت شده در سامانه می‌باشد؛ لذا، دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد و به دلیل الکترونیک بودن فرآیند فروش و توزیع کتاب‌های درسی، کنترل ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان از طریق سامانه امکان‌پذیر است؛ لذا درخواست ارائه نسخه چاپی (پرینت (برگ سفارش کتاب درسی از دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز ممنوع می‌باشد.

"فکوری " خاطر نشان کرد: ورود مدارس به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، از طریق سامانه سناد انجام می شود و کتاب‌های درسی دانش‌آموزان تمام دوره‌های تحصیلی از طریق مدرسه محل تحصیل آنها که در سفارش دانش‌آموز قید شود توزیع خواهد شد، همچنین اصلاح سفارش تمام دوره‌های تحصیلی از 17 تیر 99 تا 31 شهریور 99 امکان‌پذیراست. 

لازم به ذکر است جدول زمانبندی ثبت ‌نام کتاب‌های درسی در سال تحصیلی آینده، در ذیل قابل مشاهده می باشد.