نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مصاحبه دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش ناحیه یک با یزد آوا

مصاحبه دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش ناحیه یک با یزد آوا


در راستای پروژه مهر انجام شد
جعفری دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش ناحیه یک گفت: شروع پروژه مهر با ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس آغاز شده است که امسال آمار ثبت نام در پایه اول ابتدایی در آموزش و پرورش ناحیه یک، تعداد ۷هزار و‌ ۴۰۴ نفر بوده است.

"سعید جعفری" دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش ناحیه یک در گفتگو با یزدآوا، ضمن تشکر از همه مدیران مدارس ناحیه یک بیان داشت: با فعالیت‌های شبانه روزی مدیران و فرهنگیان با تمام وجود آماده بازگشایی مدارس هستیم و با اتحاد، همدلی و همصدایی همه، از جمله خانواده‌ها سال تحصیلی را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: در طول تابستان و مطابق با ارسال دستورالعمل وزارتی کارگروه‌های ساماندهی و بهسازی منابع، توجیه، تبلیغ و اطلاع رسانی، مردمی سازی، تائید صلاحیت و انتخاب مدیران، نظارت و ارزیابی و کارگروه آموزشی، تربیتی، تندرستی با تشکیل جلسات و برنامه‌ریزی‌های لازم شرایط را برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید فراهم کردند.

وی یادآورشد: پروژه مهر تمام فعالیت‌های یک آموزشگاه یا حتی ادارات به منظور بازگشایی هرچه باشکوه‌تر مدارس شامل اختصاص مناسب نیروی انسانی، تامین تجهیزات، زیباسازی فضاهای آموزشی، آماده کردن آموزشگاه و مدارس برای آغاز سال تحصیلی و برگزاری جشن بازگشایی برای دانش آموزان را در خود دارد.

"سعید جعفری" با بیان اینکه توجه به مدارس دولتی رویکرد اصلی در اجرای برنامه‌های ستاد بازگشایی مدارس است، اظهار کرد: شروع این پروژه با ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس آغاز شده است که امسال آمار ثبت نام در پایه اول ابتدایی در آموزش و پرورش ناحیه یک، تعداد ۷هزار و‌ ۴۰۴ نفر و در پایه هفتم ۶ هزار و ۱۲۲ نفر بوده است و با فعالیت‌های خوب مجموعه آموزش و پرورش ناحیه یک، ۳۰ درصد از افراد بازمانده از تحصیل در دوره ابتدایی جذب شده‌اند.

وی در خصوص توزیع کتب درسی در مدارس گفت: توزیع کتب درسی نیز با برنامه‌ریزی منسجم در دست اقدام است که اکثر مدارس این مدیریت در سامانه فروش کتب درسی ثبت نام کرده‌اند و آموزش و پرورش ناحیه یک رتبه اول در زمینه توزیع کتب درسی در سطح استان را کسب نموده است.

دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش ناحیه یک در خصوص انتخاب و انتصاب مدیران مدارس نیز اظهار داشت: از برنامه‌های مهم آموزش و پرورش ناحیه یک توجه و انتخاب مدیرانی جوان، باانگیزه، مؤمن و انقلابی به ویژه برای مدارس دولتی بوده است و امسال بیشترین تغییرات در مدیران مدارس ناحیه یک با هدف رشد و تعالی دانش آموزان صورت گرفته است.

"جعفری" اقدامات انجام شده در خصوص سروریس و روپوش مدارس را از فعالیت‌های مهم پروژه مهر دانست و گفت: در بحث روپوش دانش‌آموزان با ارسال بخشنامه به مدارس تعداد ۱۸۳ تولیدی مجاز که زیر نظر وزارت صتعت و معدن هستند معرفی شدند و اولیا محترم می‌توانند با هماهنگی مدیر مدرسه به تولیدی مربوطه مراجعه کرده و طبق قوانین و مقررات مصوب نسبت به تهیه روپوش اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه سرویس مدارس به صورت آزاد و خارج از دستورالعمل ممنوع است ادامه داد: امسال ۱۹ سرویس سواری و ۲۷ موسسه مینی بوس‌رانی جهت جابه جایی دانش آموزان معرفی شده‌اند و مدیران مدارس فقط با موسساتی که اعلام شده است تفاهم نامه لازم را امضا می‌کنند.

وی مراسم و جشن‌های پروژه مهر را از برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش دانست و گفت: امسال جشن غنچه‌ها(خاص ورودی پیش دبستانی) در روز ۱۶ مهر ماه در دبستان خالقیه، جشن شکوفه‌ها(خاص اول دبستانی‌ها) در روز ۲۹ شهریور در دبستان ۱۲ بهمن، جشن جوانه‌ها(خاص پایه هفتمی‌ها) در روز ۲۹ شهریور ماه در دبیرستان شاهد آقا و جشن بازگشایی، ایثار و مقاومت در روز اول مهر ماه در هنرستان سلطنت طرازی به صورت نمادین ناحیه یک برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: همچنین طنین بانگ توحید (نماز جماعت روز اول مهر) به صورت استانی و با حضور آیت االله ناصری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد، در دبیرستان مدرس یزدی برگزار خواهد شد.

"جعفری" با اشاره به اینکه امسال تعداد ۶۳ هزار دانش آموز در آموزش و پرورش ناحیه یک مشغول به تحصیل هستند عنوان کرد: امیدواریم مانند گذشته با همت فرهنگیان سال تحصیلی خوبی را شاهد باشیم و تمامی دانش‌آموزان در محیطی شاداب تبدیل به آینده‌سازان این مرز و بوم شوند.