نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مصاحبه با معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک

مصاحبه با معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک


در راستای پروژه مهر انجام شد

"رسول فلاح زاده"  معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک در گفت و گوی اختصاصی با مسئول روابط عمومی این مدیریت، در خصوص اقدامات انجام شده در  پروژه مهر 402 بیان داشت: همکاران حوزه آموزش ابتدایی در رابطه با میزان ثبت نام در مدارس، طی ۳ مرحله پس از هر هفته گزارش گیری، از ۳۵ مدیر مدارسی که آمار پایین ثبت نامی داشتند دعوت کردند و رصد سیستمی و حضوری را در محل حوزه تصحیح آموزش و پرورش ناحیه یک انجام دادند.

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع ظرفیت و کلاسبندی مدارس، بازدید حضوری از مدارس صورت گرفت و از فضای هر مدرسه اطلاعاتی به دست آمد تا مدارس ظرفیت بیشتری را برای تشکیل کلاس درس در نظر بگیرند.

وی افزود: تشکیل جلسه با مدیران هر منطقه، تکمیل فرم های مربوط به ظرفیت کلاس، تشکیل گروه های همیار مدیران و رصد نماینده مدیران از تمام مدرسه و همچنین ارائه گزارش از طرف ایشان، از دیگر فعالیت های آموزش ابتدایی در این خصوص بود.

"فلاح زاده" سازماندهی آموزگاران را از فعالیت های مهم پروژه مهر دانست و گفت:  لیست تفاهم نامه  برای مشخص کردن سازمان مدرسه از طریق دعوت حضوری تنظیم شد و در ارتباط با نحوه سازماندهی  برای سهولت کار آموزگاران و مدیران به صورت سیستمی انجام شد.

وی ادامه داد: مدیران زیادی در راستای پروژه مهر، تودیع و معارفه شدند که روال این امر شامل: تشکیل لیستی از متقاضیان پست مدیریت ، مصاحبه با ایشان و تودیع و معارفه مدیران که از خرداد ماه آغاز و تا هم اکنون نیز در حال پیگیری می باشد که ۲۸ پست مدیریت تا به اینجا دچار تغییر و تحول شده است.

معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک در رابطه با رسیدگی به درخواست های ثبت نام های ارباب رجوعان اظهار کرد: با توجه به حذف ستاد ثبت نام، همکاران حوزه آموزش ابتدایی با توجه به حجم کاری بسیار بالا، پاسخگوی درخواست تمامی ارباب روجوعان بوده و حتی الامکان دانش آموزان را در مدارس مورد نظرشان ثبت نام کردند.

وی  در پایان مشکلات وجود برای ثبت نام دانش آموزان در سامانه ها  را  توضیح داد و گفت: عواملی نظیر:عدم ارسال دستورالعمل ثبت نام فاقد هویت، عدم ثبت قطعی سیدا دانش آموزان اتباع، مشکلات مربوط به سنجش دانش آموزان و... تاثیرگذار بوده است.