نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مسئول واحد حقوقی ناحیه یک: راه مبارزه برای قانون و رسیدن به عدالت راهی دشوار و ناهموار است

مسئول واحد حقوقی ناحیه یک: راه مبارزه برای قانون و رسیدن به عدالت راهی دشوار و ناهموار استکارشناس مسئول واحد حقوقی ناحیه یک در گفت و گوی اختصاصی با روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک، به مناسبت روز وکیل مدافع گفت: راه مبارزه برای قانون و رسیدن به عدالت راهی دشوار و ناهموار است. لیکن مادامی که وجدان های بیدار شرافت خود را در راه احقاق حق ، وثیقه تعهدشان می سازند ، عدالت هیچگاه از نفس نمی افتد وحق  ماندنی ست.

"مریم قانع" در رابطه با پست سازمانی این واحد بیان داشت: در حال حاضر واحد حقوقی  دارای دو پست سازمانی بوده که اینجانب و همکار گرامی مان آقای محسن افخمی در این کارشناسی انجام وظیفه می نماییم. لیکن این کارشناسی جهت وصول به آرمانهای مد نظر ، بغیر از تخصص، نیازمند حمایت همه جانبه از سوی مدیریت و معاونین محترم ناحیه و سایر واحدهای اداری می باشد.

وی افزود: فعالیت های این کارشناسی در سه حوزه انجام می شود که شامل : امورحقوقی ، املاک، حمایت قضایی کارکنان

"مریم قانع" گزارش اجمالی عملکرد کارشناسی امورحقوقی و املاک و حمایت قضایی کارکنان ناحیه یک را این گونه بیان کرد:

الف) امورحقوقی :

1- شرکت در جلسات دادسرا و دادگاههای شهرستان و دفاع از حقوق آموزش و پرورش در دعاوی که علیه آموزش و پرورش طرح گردیده به تعداد 7 پرونده در سال جاری

2-طرح دعوا علیه اشخاص در راستای حفظ حقوق آموزش و پرورش در محاکم قضایی و شرکت در جلسات رسیدگی به تعداد 6 پرونده در سال جاری

3 - تنظیم و تجدید قراردادها، توافقنامه ها ، تفاهم نامه ها و صلحنامه های خیری

4- پیگیری و اعتراض به آراء کمیسیون ماده صدقانون شهرداری ها درخصوص مدارس

5- پیگیری تغییرکاربری و تبدیل به احسن نمودن املاک مازاد

ب) املاک :

1-پیگیری امور مستندسازی املاک آموزش و پرورش با تلاش وافر همکار بزرگوار جناب آقای افخمی ، با وجود شرایط کرونایی که 58 فقره سند فقط در دوسال گذشته اخذ گردیده است.

2- تکمیل اطلاعات املاک و اسناد در سامانه سادا به میزان 99 درصد

3- پیگیری امور مربوطه درخصوص واگذاری اراضی آموزشی از اداره کل راه و شهرسازی که در سال جاری 10 قطعه پیگیری شده که 6 قطعه در منطقه اسکان واگذار گردیده و 4 قطعه دیگر در شرف واگذاری می باشد و خوشبختانه یک قطعه توسط خیرمحترم در حال ساخت می باشد و برای 3 قطعه دیگر نیز تفاهم نامه خیری امضا گردیده است.

4- بازدید و برداشت از 105 مورد فضاهای ناحیه در معیت نقشه برداران اداره ثبت اسناد و املاک جهت تهیه نقشه UTM

ج) حمایت قضایی کارکنان :

حمایت قضایی کارمندان و کارکنان آموزش و پرورش شامل مشاوره حقوقی و تنظیم لایحه و شکوائیه حدود 40 مورد در مسائل شخصی و در مواردی که مرتبط با اداره و مدرسه بوده است حضور در جلسات دادرسی ، تنظیم لایحه و حمایت قضایی از مدیران و کادر مدرسه و همکاران اداری 8 مورد درسال جاری

کارشناس مسئول واحد حقوقی آموزش و پرورش ناحیه یک در پایان گفت:  برخود لازم میدانم یادآور شوم تلاش ها و فعالیت های این کارشناسی به نتیجه مطلوب نرسیده است مگر درسایه حمایت همه جانبه سرپرست محترم ناحیه جناب آقای فکوری بزرگوار و صبور ، مدیرسابق ناحیه سرکارخانم امیرچقماقی، اداره حقوقی اداره کل متبوع و مشاوره های به جا و کارساز آقای میرزابابایی عزیز و سایر همکاران ناحیه .

و همچنین تشکر ویژه از تلاش وافر و خستگی ناپذیر جناب آقای محسن افخمی در راستای مستندسازی املاک و اخذ قرارداد واگذاری اراضی آموزشی ناحیه، که حتی محدودیت های کرونایی نیز نتوانست پیگیری های ایشان را محدود نماید.