نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم نمادین جشن مهر و دانش به مناسبت هفته نیروی انتظامی در ناحیه یک برگزار شد

مراسم نمادین جشن مهر و دانش به مناسبت هفته نیروی انتظامی در ناحیه یک برگزار شدبه گزارش "راضیه قهوه چی" کارشناس پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ناحیه یک یزد ، مراسم نمادین جشن مهر و دانش در محل پژوهشسرای برازنده مقدم با مشارکت مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک و نیروی انتظامی استان و دبیرستان دوره دوم مومنین برگزار شد. در این آیین که با حضور"عباس دهقان" معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل، "عبدالحمید صابری" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک به اتفاق کارشناسان موضوعی ناحیه و اداره کل آموزش و پرورش ،" خانم کرمانیان" مدیرکل امور بانوان استانداری یزد ، " سرهنگ عبدی" ،"سرهنگ میرحسینی"، "سرهنگ جمشیدی" ، "سرهنگ مزیدی" و دیگر نیروهای خدوم نیروی انتظامی یزد و مدیرکل بانک قوامین یزد برگزار شد ، "عبدالحمید صابری" ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به دلاور مردان و سخت کوشان عرصه نظم و امنیت با اشاره به اهمیت امنیت در جامعه ، نیروی انتظامی را یکی از مهم ترین ارگان های برقراری امنیت در جامعه دانست و خاطر نشان کرد : احساس امنیت، پایه و اساس رشد وشکوفایی هر جامعه متمدن و پیشرفته است. وی خاطر نشان کرد : اگر امنیت در جامعه نباشد جایی برای رشد و توسعه نیست و اولین شرط کسب علم و دانش احساس رفاه و امنیت است. صابری همچنین نظم و امنیت در جامعه را حاصل همکاری و تعامل نهاد های آموزشی و فرهنگی ، امنیتی و نظامی در جامعه دانست و یاد شهدای ناجا را گرامیداشت.

در ادامه " سرهنگ جمشیدی" رییس پلیس راهور استان یزد ضمن اعلام شعار نیروی انتظامی با عنوان : پلیس برای امنیت و امنیت برای همه به تعامل و همکاری آموزش و پرورش و مردم با نیروی انتظامی را موجب برقراری نظم و امنیت در جامعه برشمرد. وی افزود به حمدالله با  نهادینه شدن رعایت قوانین و مقررات توسط مردم، تصادفات جاده ای و شهری با کاهش چشمگیری در استان شاهد بودیم و آموزش قوانین و برخورد با متخلفین و همکاری و تعامل ویژه با مردم را از اهم برنامه های نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی یزد در سال جاری دانست و پیام مهر و دانش را قرائت کرد. در ادامه " سرهنگ مزیدی" همکاری و تعامل با آموزش و پرورش را از مهم ترین برنامه های نیروی انتظامی دانست و افزود : حضور کارشناسان نیروی انتظامی در مدارس و آموزش دانش آموزان تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از جرایم داشته است و دانش آموزان در کارگاه های برگزار شده با آسیبهای جدی شبکه های مجازی در صورت عدم استفاده اصولی تا حدودی آشنا شده اند و برگزاری اینگونه جلسات و کارگاه های مشاوره ای بصورت مستمر با همکاری آموزش و پرورش در مدارس ادامه خواهد داشت.

در پایان مراسم از فعالان حوزه آموزش همگانی تجلیل به عمل آمد و کلیه مدعوین در کارگاه مشاوره گروهی (تئاتر درمانی) که ویژه والدین در محل دبیرستان دوره اول برازنده مقدم برگزار شد بازدید به عمل آوردند.