نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم نمادین بازگشایی مدارس استان یزد در آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد

مراسم نمادین بازگشایی مدارس استان یزد در آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد


استاندار یزد گفت: سلامت دانش‌آموزان و همچنین خانواده‌های آنان و رعایت کامل آیین‌نامه‌های بهداشتی در اولویت برنامه‌های آموزشی و همچنین دیگر نهادهای ادارای استان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " محمدعلی طالبی " در آیین آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان پسرانه شهید محمدخانی، اظهار داشت: هر آنچه که برعهده مسوولان آموزش و پرورش و مدارس  استان برای سال تحصیلی جدید و تامین شرایط مناسب لازم بوده، انجام شده و همکاری دیگر نهادها نیز در این زمینه مورد انتطار است.

استاندار یزد افزود: در ۲ هفته گذشته با کاهش مبتلایان به کرونا در استان مواجه بودیم و باعث شده تعدادی زیادی از شهرستان‌های استان از وضعیت قرمز خارج شوند و امیدواریم با ادامه این روند وضعیت بهتری داشته باشیم.

طالبی ادامه داد: مسوولان آموزش و پرورش از یک طرف سلامت خانواده‌ها و دانش آموزان را بصورت جدی دنبال کنند و از طرف دیگر مسوولیت تعلیم و تربیت دانش‌آموزان برعهده دارند و لذا تلفیق این دو مسوولیت شرایط و ضوابط سختی را لازم دارد که با همراهی خانواده‌ها و کادر آموزش و پرورش امکان‌پذیر است.

وی افزود: با توجه به اینکه تغییرات تصمیم‌گیری و عدم اقناع خانواده‌ها باعث بروز نگرانی‌هایی در خانواده ها شد؛ لذا باید توجیه خانواده دانش آموزان و همچنین بیان تصمیمات اتخاذ شده در دستور کار سیستم آموزشی قرار گیرد.

استاندار یزد ادامه داد: با توجه تاکید مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری مدیران آموزش و پرورش، همه ما وظیفه داریم فضای بهتری در زمینه تعلیم و تربیت فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این مراسم،  آغاز بهار تعلیم و تربیت و شروع سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان، معلمان و والدین تبریک گفت .

" عباسعلی دانافر" افزود : بعد از ۱۹۵ روز تعطیلی مدارس، از امروز شاهد بازگشایی مجدد مدارس و حضور معلمان و دانش آموزان در مدارس هستیم و انشالله با مشارکت خانواده‌ها و کادر آموزشی شرایط بهتری برای تعلیم و تربیت فراهم  و ضمن حفط سلامت دانش آموزان ، نگذاریم سیستم آموزشی با وقفه مواجه شود.

 وی با تاکید بر اجرای فرآیند آموز ش و پرورش دانش اموزان به صورت حضوری با رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی اظهار داشت : مدیران مدارس با استفاه از ظرفیت شورای مدرسه نسبت به برنامه ریزی تحصیلی دانش آموزان و انتخاب شیه های مناسب برای آموزش آنها اقدام نمایند .

دانافر افزود : رعایت تمام ضوابط ایمنی و بهداشت از قبیل گروه بندی دانش آموزان ، فاصله گذاری و کنترل بهداشت فردی، اجتماعی و محیطی برای مدارسی که جمعیت دانش آموزی بالایی دارند از مهم ترین الزامات درشروع سال تحصیلی  می باشد .

عباسعلی دانافر افزود : تعداد دانش آموزان مقطع ابتدایی ۱۴۹ هزار و ۲۴۵ نفر می باشد که در پنج هزار و ۸۰۳ کلاس درس و ۸۷۳ باب مدرسه، سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

وی گفت : همچنین ۵۷ هزار و ۴۶۶ نفر دانش آموز دوره اول متوسطه در ۲ هزار و ۱۴ کلاس درس  و ۳۹۴ باب مدرسه و ۵۰ هزار و ۱۴۵ نفر هم در دوره دوم متوسطه در ۲ هزار و ۳۸ کلاس درس و ۴۸۷  واحد آموزشی مشغول به تحصیل شدند.

این مقام مسئول افزود : حدود ۲۶ هزار دانش آموز نیز در پایه پیش دبستانی، سال تحصیلی خود آغاز کردند و مجموعا افزون بر ۱۰ هزار کلاس درس در قالب یک هزار و ۸۰۰ مدرسه برای سال تحصیلی جدید در استان یزد پذیرای دانش آموزان هستند.

گفتنی است در این مراسم مدرسه شهید محمدحسین محمد خانی از شهدای مدافع حرم افتتاح شد که این مدرسه در زمینی به مساحت یکهزار و ۷۰ متر مربع و ۱۲ کلاس ساخته شده است.

تجلیل از فرزند خردسال شهید محمدخانی و خانواده این شهید از دیگر برنامه های این مراسم بود.