نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم نمادین استانی جشن عاطفه‌ها در ناحیه یک برگزار شد

مراسم نمادین استانی جشن عاطفه‌ها در ناحیه یک برگزار شد


امام جمعه یزد گفت : جشن عاطفه‌ها برگرفته از یک اصل بزرگ اسلامی و شیعی است

به گزارش روابط عمومی مدیریت اموزش و پرورش ناحیه یک، نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) تمام عمر خود را صرف خدمت به نیازمندان می‌کردند گفت: جشن عاطفه‌ها برگرفته از یک اصل بزرگ اسلامی و شیعی است.

" آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی " صبح امروز در مراسم جشن عاطفه‌ها یزد که با همکاری دبیرستان برازنده مقدم2 که در محل پژوهشسرای دانش آموزی مرحوم برازنده مقدم برگزار شد، با اشاره به اینکه استکبار جهانی برای رسیدن به اهداف شوم خود، توطئه‌های فرهنگی مختلفی طرح‌ریزی می‌کند اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائلی که باید در ارتباط با جوانان به آن توجه داشت، بحث معرفی الگوهای مناسب شخصیتی برای آنها است.
وی تصریح کرد: ما در اسلام کامل‌ترین الگوهای شخصیتی را برای همه افراد داریم که اگر در مسیر آنها حرکت کنیم، قطعا از تمام بلایا و آسیب‌ها به دور می‌مانیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه در هر عرصه‌ای اگر افراط و تفریط وجود داشته باشد، مشکلات و مسائل حواشی آن زیاد می‌شود گفت: فضای مجازی دارای مزایا و معایبی است که باید حتما به صورت مناسب از آن استفاده کنیم.
ناصری یزدی ادامه داد: برخی از افراد جامعه به ویژه جوانان زمان بسیار زیادی از روز خود را به جای آنکه صرف درس خواندن و مطالعه و تحقیق کنند در فضای مجازی می‌گذرانند.
امام جمعه یزد با بیان اینکه احساس مسئولیت موضوع دیگری است که همه ما باید به آن توجه داشته باشیم گفت: هر یک از ما نسبت به وظایفی که بر دوشمان قرار گرفته چه کوچک و چه بزرگ باید احساس مسئولیت داشته باشیم و با تمام توان برای آن تلاش کنیم.
وی خاطرنشان کرد: برخی افراد هستند که حتی اگر یک ساعت از روزشان به بطالت بگذرد مدام به خود ایراد می‌گیرند که چرا برنامه ریزی دقیق نکردند و این یک ساعت از دستشان رفت.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به جشن عاطفه‌ها اشاره کرد و افزود: این روحیه نوع دوستی و خدمت به جامعه یک اخلاق بزرگ اسلامی است که در جامعه شیعی ما وجود دارد.
ناصری یزدی منشا این روحیه در تشیع را ائمه اطهار(ع) دانست و ادامه داد: شیعه به واسطه داشتن الگوهایی همچون امام علی(ع) و امام سجاد(ع) دارد که تمام عمر خود را صرف خدمت به نیازمندان و کمک به آنها کردند.

 

استاندار یزد نیز در ادامه برگزاری این مراسم را تقویت کننده روحیه نیکوکاری و نوع دوستی در جامعه دانست وافزود : نوع دوستی و نیکوکاری از جمله ارزش هایی است که در جامعه ما همواره پاس داشته می شود .

"محمد علی طالبی" بر ضرورت ترویج این روحیه در بین نوجوانان وجوانان تاکید کرد و گفت : برگزاری این گونه برنامه ها به اشاعه و ترویج نیکوکاری درجامعه کمک می کند.

"طالبی" به فطری بودن روحیه نیکوکاری در انسانها اشاره کرد و گفت : باید زمینه ای فراهم کنیم که این ظرفیت بالقوه در جامعه به فعلیت برسد.

وی با قدردانی ازآموزش و پرورش ، کمیته امداد و سایر دستگاههایی که زمینه را فراهم می کنند تا جوانان برای کمک به نیازمندان نقش آفرینی کنند قدردانی کرد و گفت : باید فضائی فراهم کنیم تا اقشار مختلف جامعه دراموری که نیاز و ضرورت امروز جامعه همراهی ، همدلی و مشارکت داشته باشند.

درابتدای این نشت معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد نیز از برگزاری مهر عاطفه ها در تمامی مدارس استان خبرداد و افزود : این آیین با هدف توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و خدمت به هم نوع در تمامی مدارس استان برگزار می شود .

"علی سرداری اردکانی " ازاستمرار و تداوم برنامه های نیکوکاران در طول سال تحصیلی خیرداد و گفت : سازمان دانش آموزی استان در راستای کمک به اجتماعی کردن دانش آموزان تشکلی از دانش آموزان را در قالب موسسه حمایت از دانش آموزان نیازمند "محاد" ایجادکرده است .

سرداری افزود : دانش آموزان محاد با جذب کمک های مردمی در دو ساله اخیر اقدامات خوبی را برای کمک به دانش اموزان نیازمند انجام داده اند .

گفتنی است مرحله مدرسه‌ای جشن عاطفه‌های امسال یزد در یک هزار و 500 مدرسه سطح استان برگزار شد .