نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم مراکز یادگیری محلی والدین کودکان پیش از دبستان برگزار شد

مراسم مراکز یادگیری محلی والدین کودکان پیش از دبستان برگزار شد


مراسم آغاز به کار مراکز یادگیری محلی آموزش والدین کودکان پیش از دبستان، با هدف ارتقای آگاهی‌ها و مهارت‌های تربیتی خانواده‌ها با حضور" محسن موحدی فرد" به صورت زنده در شبکه شاد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه دوره پیش دبستانی بسیار مهم و تاثیرگذار است گفت: دوره پیش دبستانی در سال آینده سه ساله خواهد شد و تصمیماتی خوبی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص صورت گرفته است.

"محسن موحدی فرد" افزود: خوشبختانه استان یزد در  آموزش طرح گویا که طرحی ویژه برای دوره پیش دبستانی است موفق عمل کرده است و دبیرخانه این طرح در سراسر کشور به استان یزد محول شده است.

وی بیان داشت: جای بسی خوشحالی است که آموزش و پرورش استان یزد نه تنها در استان هدایت گر این طرح خواهد بود بلکه هدایت گر و تولید محتوای بخشی از طرح های دوره پیش دبستانی در کشور را عهده دار خواهد شد.

"موحدی فرد" با اشاره به اهمیت خواندن و نوشتن دانش آموزان گفت: آزمون های بین المللی در این خصوص طراحی شده است و نشان دهنده این است که باید به طرح خوانا در مدارس بیشتر توجه شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد افزود: اولیا محترم باید کمک کنند تا این طرح فقط در قالب طرح باقی نماند و بتواند به بهترین شکل عملی شود و اطمینان داشته باشید که اگر آموزش غیر رسمی فرزندانتان در قالب سازمان پیش دبستانی به آموزش و پرورش محول کنید با مطالعات و کار های عمکی که انجام خواهد شد و همچنین محتوا هایی که تهیه می گردد مسیر درست و خوبی را طی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: در دوره های قبل که پیش دبستانی در اختیار آموزش و پرورش نبود مشکلات متعددی برای دانش آموزان به وجود می آمد که یکی از مشکلات مهم آن اختلالات یادگیری دانش آموزان بود و امیدواریم تمامی این مشکلات در آموزش و پرورش از بین برود.

لازم به ذکر است این برنامه در بستر شبکه شاد به صورت زنده برای انجمن اولیا و مربیان مدارس، مدیران و والدین در استودیو آموزش و پرورش ناحیه یک  ضبط و پخش گردید.