نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم طرح معرفت آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد

مراسم طرح معرفت آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شدبه گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی  آموزش و پرورش  ناحیه یک، مراسم طرح معرفت آموزش و پرورش ناحیه یک با محوریت تجلیل و تقدیر از محمد معینی معاون سابق پرورشی و تربیت بدنی در سالن پژوهشسرای برازنده مقدم برگزار شد.

در این مراسم "حبیب فکوری" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد ضمن تشکر از تلاش های معاون سابق پرورشی و تربیت بدنی ناحیه یک گفت:  طرح معرفت از جمله طرح های بزرگ و ابتکاری آموزش و پرورش است که مربیان  تربیتی می توانند باعث پیشرفت مسائل فرهنگی در مدارس شوند.

وی افزود: سند تحول بنیادین دارای لایه های بسیاری است و لایه ی اجرایی آن از همه مهم تر می باشد و همه ما مسئولیم تا به بهترین شکل این سند تحول را اجرا نماییم.

"فکوری" اضافه کرد: سند تحول بنیلدین نباید فقط در لایه ی نظری آن توجه شود و هر سال فقط مطالبی از آن بیان شود بلکه  باید در مدارس اجرا و ارزیابی شود.

وی بیان داشت: فعالیت های قرآنی و فرهنگی هنری در این سند بسیار تاکید شده است و حوزه پرورشی اداره و مدارس باید  برنامه ریزی های لازم را داشته باشند تا دانش آموزان به رشد و کمال برستد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری  گفت: رهبر معظم انقلاب واژه دانش آموز متفکر و معتقد را به کار برده اند و این نشان دهنده این مهم است که همه ما موظف هستیم تا دانش آموزانی با این عنوان به جامعه تحویل دهیم.

وی افزود: امروزه در فضای مجازی با ورد دشمنان، دانش آموزان را مورد هدف قرار داده اند و قصد دارند دانش آموزان ما بدون تفکر و دین در جامعه باشند.

وی اظهار داشت: هدف اصلی ما تربیت نسلی جوانی است که این نقلاب اسلامی را که با خون شهدا و با سختی زیاد به دست آمده حفظ  نماییم.

"فکوری" مطالبی را در مورد زحمات و خدمات شهید مطری به حوزه های تربیتی و آموزشی کشور بیان نمود و گفت: مقرر شده است دانشگاه فرهنگیان از کتاب شهید مطهری به عنوان دروس معارف اسلامی تدریس شود تا معلمانی که تربیت می شوند با اخلاق و منش این شهید بزرگوار آشنا شوند.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم، ضمن بیان افتخارات و فعالیت های حوزه پرورشی، از زحمات چندین ساله محمد معینی معاون سابق پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه یک تقدیر شد و کاظم پناهی به عنوان معاون جدید پرورشی و تربیت بدنی معرفی شد.