نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم سفیران سلامت دانش آموزی برگزار شد

مراسم سفیران سلامت دانش آموزی برگزار شد


به مناسبت ۱۵ آبان روز سفیران سلامت دانش آموزی مراسمی با حضور "خلیلی" معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش و "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک در سالن پژوهشسرای برازنده مقدم آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، در این مراسم معاون  تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش ضمن تشکر از فعالیت های  مربیان بهداشت و سفیران سلامت  آموزش و پرورش ناحیه یک گفت: تحرک و تغذیه دو رکن بسیار مهم در سلامتی دانش آموزان است و سفیران سلامت وظیفه راهنمایی و همیاری دانش آموزان در این خصوص را دارند.

"خلیلی" با تاکید بر این نکته که به دلیل عدم تحرک دانش آموزان در دوران کرونا، چاقی در بین آن ها افزایش پیدا کرده است افزود: خانواده های محترم باید توجه بیشتری به تحرک دانش آموزان داشته باشند و فرزندان خود را به ورزش کردن تشویق نمایند.

وی بیان داشت: مشارکت سفیران سلامت دانش آموزی در اجرای  برنامه های بهداشتی مدارس بسیار مهم است و این دانش آموزان ، می توانند همکلاسی ها و خانواده ی خود را از خطرات ناشی از تغذیه نامناسب آگاهی بخشند.

معاون تربیت بدنی و سلامت  اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: با برنامه ریزی هایی که انجام شده است و  به یاری خداوند درصورتی که استان یزد دچار پیک ششم کرونا نشود، از اول آذر ماه شاهد بازگشایی کامل مدارس در سطح استان خواهیم بود.

در ادامه "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک گفت: سفیران سلامت یکی از تشکل های دانش آموزی است که در مدارس با عضویت دانش آموزان با هدف انتقال آموزه‌های بهداشتی به همسالان و خانواده‌ها شکل گرفته است.

وی ادامه داد: این دانش‌آموزان با عنوان سفیران سلامت از ابتدای شیوع ویروس کرونا نقش تاثیرگذاری در میان همسلان خود برای تداوم قرنطینه خانگی و سایر موارد خودمراقبتی ایفا کردند.

وی افزود: دانش آموزان سفیران سلامت خلاقیت‌ خود را بکار گرفته و با تهیه و انتشار کلیپ‌های قابل توجهی در فضای مجازی برای مقابله با شیوع کرونا تلاش کردند.

وی گفت: هرچند این دانش‌آموزان پیش از شیوع ویروس کرونا نسبت به همسالان و خانواده‌های خود احساس مسئولیت داشتند، اما در حال حاضر بیش از پیش خود را در حفظ سلامت و کنترل و شکست ویروس کرونا سهیم می دانند.

"امیرچقماقی"  در این مراسم واکسینه شدن دانش آموزان را بسیار مهم دانست و گفت: باید با ترغیب اولیا و دانش آموزان برای تزریق واکسن از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم تا فضای ایمن و بدون دغدغه ای برای تحصیل دانش آموزان فراهم شود.

وی بیان داشت: از تمامی شهروندان انتظار داریم برای تزریق واکسن اقدام کنند چرا که اجرای واکسیناسیون شرایط را برای تسهیل در روند امورات زندگی فراهم می کند.

لازم به ذکر است در این مراسم، سفیران سلامت دانش آموزی، مربیان بهداشت مدارس و دیگر مسئولین آموزش و پرورش حضور داشتند و برنامه های متنوعی به مناسبت 15 آبان روز سفیران سلامت برگزار شد.