نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم جشن نمادین مقاومت در دبیرستان شاهد آقا برگزارشد

مراسم جشن نمادین مقاومت در دبیرستان شاهد آقا برگزارشد


یکم مهرماه ۱۳۹۵

 

مراسم باشکوه و نمادین استانی جشن بزرگ مقاومت با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش استان ، خانواده معزز شهدا ، جانبازان و ایثارگران  در دبیرستان شاهد آقا برگزار شد.
آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد،در مراسم جشن بزرگ مقاومت با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ و روحیه شهادت طلبی در جامعه اظهار داشت: شهادت طلبی باید در میان نوجوانان ترویج شود.

 

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس نوجوانان و جوانان بسیاری به خاطر برخورداری از روحیه شهادت طلبی به میدان های نبرد رفتند و به مقام شامخ شهادت نائل آمدند، بیان کرد: جامعه ما به وجود چنین نوجوانان و جوانانی نیازمند است و فرهنگ ایثار و شهادت باید همواره در جامعه ما جاری و ساری باشد.

 

امام جمعه یزد با بیان اینکه فرهنگ شهادت طلبی از روحیه دینی و معنوی نشأت می گیرد، افزود: تربیت دینی و اخلاقی دانش آموزان باید بیش از پیش در مدارس مورد توجه قرار گیرد.

 

ناصری تصریح کرد: همانگونه که دانش آموزان به آموزش‌های علمی نیاز دارند، به آموزش‌های تربیتی، اخلاقی و دینی نیز نیازمند هستند و این بخش از تربیت نباید مورد غفلت قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: اولیای دانش آموزان در خانه و مدرسه باید این مهم را مورد توجه قرار دهند و باید دانش آموز را به نحوی تربیت کنند که نوجوان و جوان ما بتواند خوب و بد، منکر و معروف و گناه و ثواب را از یکدیگر تشخیص دهند .

نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم با ذکر خاطراتی از آغاز دفاع مقدس و تجلیل از فداکاری شهدا ، آزادگان ، جانبازان و تمامی ایثارگران دوران دفاع مقدس به دانش اموزان توصیه کرد با تعهد و تلاش خود را برای خدمت به نظام آماده نمایند.
سید ابوالفضل موسوی بیوکی ، ضمیر وجودی دانش آموزان را پاک و خالص دانست و خطاب به دانش آموزان دوره اول دبیرستان گفت: شما درآینده باید تصمیمات بزرگی بگیرید ، مسئولیت های خطیری را بپذیرید بنابراین از همین امروز با خدای خود عهد ببندید و موفقیت خود را از خدا بخواهید و برای رسیدن به آن تلاش نمایید که موفقیت ازآن شماست
.

 

عبدالحمید صابری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۸ سال دفاع مقدس ، آرامش و امنیت نظام جمهوری اسلامی را مرهون خون شهدا و رشادت های رزمندگان دانست .

 

در این مراسم  وصیت نامه شهیدان آقا عسکری و جعفری ندوشن قرائت شد سپس از دانش آموزان برگزیده بسیجی و فرهنگیان ایثارگر تجلیل بعمل آمد .