نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم تجلیل از فعالین جهادی ناحیه یک یزد

مراسم تجلیل از فعالین جهادی ناحیه یک یزد


مراسم تجلیل از فعالین جهادی ناحیه یک یزد با حضور جوکار نماینده مجلس شورای اسلامی،مدیرکل آموزش و پرورش،دبیر قرارگاه جهادی استان و جمعی از مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛جوکار نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت:اجرای طرح ها و برنامه ها در سازمان های دولتی هزینه بر و با بهره وری پایین است و به فرموده مقام معظم رهبری بدون کار جهادی و روحیه انقلابی در کشور نمی‌توان فعالیت شاخصی را انجام داد.

وی افزود: برای پیشبرد امور باید خارج از شیوه‌های مرسوم و برو کراسی اداری عمل کرد، که ۸ سال دفاع مقدس و انقلاب ما نشأت گرفته از همین دیدگاه بود و تفکر بود.

جوکار گفت: تا مردم حرکت نکنند و در متن قرار نگیرند اتفاق خاصی صورت نمی‌گیرد ،ایمان و توکل و روحیه جهادی و ورود مردم به عرصه جنگ بود که معادلات نظامی دشمن را به هم ریخت.

 نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: اگر بخواهیم موفق باشیم باید مانند مردم فکر کنیم، عمل کنیم و در کنار مردم باشیم همانطور که در مقابل فتنه هایی که در کشور رخ داد حرکت های مردمی بود که آن را خنثی کرد.

جوکار نشاط امروز محیط مدارس را  نیازمند همراهی والدین دانست و گفت:امروز بیشترین مسئولیت به مدرسه سپرده شده است که این نقش باید با همکاری و تعامل بیشتر خانواده ها تحقق یابد.

وی تفاوت کیفیت آموزشی در مناطق محروم حاشیه شهر با سایر نقاط را یکی از معضلات دانست و افزود: متأسفانه یزد  ۱۵۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد که از امکانات کافی برخوردار نیستند.

نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: بالاترین جایگاه جامعه باید جایگاه معلم باشد و با هدف گذاری و ریل گذاری و درایت مشکلات و معیشت معلمان بازنشسته و شاغل حل شود.

محمد علی نژاد حسینیان دبیر قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی در استان یزد گفت: فرسودگی و کمبود فضاهای آموزشی و همچنین نیروی انسانی متخصص ماهر و کارآزموده و پایین بودن سرانه اعتبارات آموزش و پرورش در حوزه های عمرانی و توانمندسازی نیروی انسانی باعث تشکیل قرارگاه جهادی عدالت تربیتی ونصیب آموزشی برابر در سطح وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل شد تا این شکاف اجتماعی ایجاد شده در طول این سال‌ها در آموزش و پرورش ترمیم و برطرف گردد.

وی مناطق عشایری،روستایی و حاشیه شهر را از مناطق مورد هدف قرارگاه جهادی نام برد و اظهار داشت:  به دنبال افزایش مشارکت های مردمی و استفاده از ظرفیت‌های خیری در راستای پوشش حداکثری این مناطق هستیم.

نژاد حسینیان به طرح شهید عجمیان اشاره کرد و اظهار داشت: در اجرای این طرح نیازمند همراهی و همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف اعم از بسیج دانشجویی و دانش آموزی و فرهنگیان، اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس، سازمان دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزن و گروه های جهادی هستیم تا شاهد آثار و برکات آن باشیم.

گفتنی است در پایان این مراسم از فعالین جهادی ناحیه یک تجلیل شد.