نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم بزرگداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان برگزار شد

مراسم بزرگداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان برگزار شد به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک، مراسم بزرگداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان در دبستان  دخترانه غیردولتی امام موسی کاظم(ع) با حضور"سعیده بهادرزاده" معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان، "ابراهیم پیمان فر" رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان و " رسول فلاح زاده" معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک  برگزار شد.

در این مراسم رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان با بیان اینکه هرسال از تاریخ 24 مهر الی 30 مهر هفته پیوند اولیا و مربیان نام گذاری شده است گفت: در این ایام ارتباط بین خانه و مدرسه و اولیا و مربیان را در مدارس مورد بررسی قرار خواهیم داد.

"ابراهیم پیمان فر" افزود: شما خانواده ها جایگاه بسیار مهمی در نظام تعلیم و تربیت دارید و اگر بخواهیم تعلیم و تربیت را به یک مثلث سه ضلعی تشبیه کنیم، شامل دانش آموزان، معلمان و شما خانواده های محترم هستید.

وی گفت: اگر تعامل با خانواده ها وجود داشته باشد می توانیم به اهداف سند تحول بنیادین برسیم، بنابراین یکی از شرکای اصلی ما در نظام تعلیم و تربیت خانواده ها هستند.

"پیمان فر" با اشاره به بازگشایی حضوری مدارس در مهر ماه امسال گفت: همکاری و تعامل خوب شما والدین باعث شد آموزش و پرورش  بازگشایی بسیار خوبی را در مدارس داشته باشد تا دانش آموزان عزیز بتوانند از آموزش حضوری بهره کامل ببرند.

در ادامه"رسول فلاح زاده" معاون آموزش ابتدایی ضمن تشکر از کادر و مدیریت دبستان دخترانه امام موسی کاظم(ع) افزود: اگر ارتباط بین خانه و مدرسه برقرار شود ثمرات تربیتی مطلوبی را دربرخواهدداشت .

وی افزود: اگر خانواده ها برای تربیت فرزندان خود برنامه ای را درنظر نگیرند درآینده بامشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

"فلاح زاده" بیان داشت:  رسالت سنگین تعلیم و تربیت  را آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند به دوش بگیرد و به سرمنزل مقصود برساند بلکه با حضور اولیا و مربیان در کنار هم این امر تحقق می‌یابد  و باید همه دستگا های دولتی دغدغه ی آموزش و تربیت فرزندان کشور را داشته باشند و با آموزش و پرورش همکاری کنند.

وی همچنین  ادامه داد: حضور اولیای دانش آموزان در صحنه و سنگر تعلیم و تربیت به عنوان یاری‌گر ارزشمند در کنار دستگاه تعلیم و تربیت در راستای تحقق اهداف آموزش و پرورش می‌تواند تاثیر گذار باشد.

تجلیل از مدیران و روسای انجمن های برتر ناحیه یک و همچنین تجلیل از مدیر و اعضای انجمن دبستان دخترانه غیردولتی امام موسی کاظم(ع) از برنامه های دیگر این مراسم بود.