نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم بزرگداشت آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد

مراسم بزرگداشت آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد


بزرگداشت آغاز هفته دفاع مقدس با حضور مسئولین آموزش و پرورش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دبستان دخترانه عفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک، "زهره امیرچقماقی" با اشاره به بزرگداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران متأثر و الهام گرفته از فرهنگ عاشوراست و خون‌های پاک شهیدان انقلاب اسلامی ریشه در کربلای حسینی  و قیام عاشورا دارد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک، بزرگداشت هفته دفاع مقدس را بزرگداشت ارزشهای نظام و انقلاب دانست و تصریح کرد: امروز باید در مسیر شهدا حرکت کنیم و ارزشهای هشت سال دفاع مقدس را در جامعه نهادینه کنیم.

وی با اشاره به کتاب من زنده ام افزود: این کتاب خاطرات یک زن آزاده است که در دفاع مقدس اسیر شده است. وی گفت:  دفاع مقدس است که هشت سال تجلی رشادت های زنان و مردان این مرز شده است و تاریخ‌ معاصر ایران ‌شاهد گویایی ‌بر حضور همه‌جانبه ‌و فعالانه ‌زنان ‌مسلمان ‌ایرانی ‌در صحنه‌های‌ گوناگون ‌دفاعی، رزمی، سیاسی ‌و اجتماعی‌ بوده ‌است زنانی که در راه آرمان و عقیده خویش حاضرند از عواطف و احساسات خود چشم پوشی کنند. آنان ‌در دفاع‌ مقدس، نقشی‌ ریشه‌دار و ارزشمند داشته‌اند و با پیروی‌ از مکتب ‌عاشورا حماسه‌های ‌فراموش‌ نشدنی ‌آفریدند.

امیرچقماقی خطاب به دانش آموزان گفت: از وظایف مهم شما عزیزان در شرایط امروز رعایت نکات بهداشتی در مدارس و جامعه است تا این دشمن منحوس یعنی کرونا از بین برود.

در ادامه "سرهنگ جوکار" فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مرکزی یزد با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس خانواده هایی وجو دارند که نمونه ایثار و فداکاری هستند.

وی افزود: طبق آمار هشت هزار و 188 مادر دو شهید ؛​ 631 مادر سه شهید ؛​  82 مادر چهار شهید ؛ 21 مادر پنج شهید ؛  6 مادر شش شهید؛ یک مادر هفت شهید؛ یک مادر هشت شهید و  2 مادر نه شهید تقدیم درخت انقلاب اسلامی در زمان دفاع مقدس کرده اند.

"سرهنگ جوکار" با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که فرمودند "درود بر زنان مجاهد و ایثارگر ما" افزود: تعهد،پشتکار، ایثار و مقاومت زنان در دفاع مقدس به پشتوانه تحول فکری و روحی ناشی از آموزه های اسلام، انقلاب، امام و رهبری  بوده است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از خانواده های شهید تجلیل و قدردانی شد.