نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم استانی و نمادین هفته شوراهای آموزش و پرورش در دبیرستان ریحانه النبی برگزار شد

مراسم استانی و نمادین هفته شوراهای آموزش و پرورش در دبیرستان ریحانه النبی برگزار شد


27 دی 1395

همزمان با هفته شوراهای آموزش وپرورش (24 لغایت 30 دیماه ) مراسم گرامیداشت این هفته به صورت نمادین در دبیرستان ریحانه النبی (ص)مجتمع آموزشی خاتم الانبیا آموزش و پرورش ناحیه یک یزد برگزارشد.

درابتدا این مراسم مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد و مدیرمجتمع خاتم الانبیا با گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش گزارشی از عملکرد شورا در حوزه کاری خود را ارائه کردند .

دراین مراسم که معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ، جمعی از اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد ، فرهنگیان و دانش آموزان حضور داشتند فرماندار یزد در سخنانی به ذکر اهمیت و جایگاه شورا در اسلام و نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت : دراسلام به بحث مشورت و شورا تاکید فراوان شده است و نظام جمهوری اسلامی نیز زمینه تحقق این امر را با ایجاد تشکیلات شورائی در همه عرصه ها فراهم آورده است ."مصطفی سالاری" قانون شوراها ی آموز ش و پرورش را نشانه باور نظام اسلامی به مشارکت همه جانبه مردم درعرصه تعلیم و تربیت دانست وافزود : درشورای آموزش و پرورش زمینه حضور و بهره مندی از مشورت ائمه محترم جمعه ، مسئولان مختلف شهر ، شهرداران ، انجمن اولیا و مربیان ... به خوبی فراهم شده است.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد بهره مندی از خرد جمعی ، ارتقای مشارکت همه جانبه و بالا بردن سطح کیفی و کمی مسائل آموزشی و پرورشی برای فراهم آوردن زمینه تعلیم وتربیت هرچه بهتر آینده سازان این مرز وبوم را از دیگر اهداف شوراهای آموزش وپرورش برشمرد ، وی درپایان با گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش از تلاش و همراهی اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد قدردانی کرد.

درادامه این مراسم یکی از اعضای پیشکسوت شورای آموزش وپرورش استان و شهرستان یزد با اشاره به ضرورت مشارکت مردم برای اداره هرچه بهتر دستگاه تعلیم وتربیت گفت : اجرای قانون شوراهای آموزش و پرورش زمینه مشارکت همگانی در دستگاه تعلیم و تربیت را فراهم کرده است ."سید حسن حیان " دانش آموزان را به انس وهم نشینی با قرآن و احترام به والدین توصیه کرد و افزود : تجربه 42 سال معلمی من نشان داده دانش آموزانی که به این دو مهم توجه داشته اند همواره در تمامی مراحل زندگی موفق بوده اند .

درادامه این مراسم دانش آموزان با قرائت مقاله و اجرای سرود هفته شوراهای آموزش و پرورش را گرامی داشتند و در پایان توسط اعضای شورای آموزش و پرورش  با اهدای هدایایی از اعضای شورای دانش آموزی این دبیرستان قدردانی کردند.