نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم استانی طنین بانک توحید در دبیرستان شاهد رمضان زاده برگزار شد

مراسم استانی طنین بانک توحید در دبیرستان شاهد رمضان زاده برگزار شدبه گزارش روابط عمومی ناحیه یک یزد درمراسمی که به همین مناسبت با حضور نماینده شهر یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی امنیتی استانداریزد ، نماینده وزیر آموزش و پرورش و جمع کثیری از مسئولان استانی دردبیرستان شاهد شهید رمضان زاده آموزش و پرورش ناحیه یک یزد برگزارشد ابتدا حاضران فریضه ظهر و عصر را به امامت حضرت آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد اقامه کردند .
سپس "آیت الله محمد رضا ناصری" در سخنانی  با گرامیداشت ماه محرم و هفته امر به معروف ونهی ازمنکر از دست اندرکاران آموزش وپرورش استان قدردانی کرد و از دانش اموزان خواست با بهره گیری از امکانات و فضای فراهم شده برای رشد وتعالی خود تلاش کنند .
امام جمعه یزد از امر به معروف و نهی ازمنکر به عنوان احساس مسئولیت آحاد مردم نسبت به یکدیگر یاد کرد و گفت : درجامعه اسلامی ، انسان مومن نسبت به جامعه و سایر مسلمانان بی تفاوت نیست . بلکه همه نسبت به هم مسئولند و باید در طی طریق کمال همدیگر را یاری نمایند.
وی با یادآوری این نکته که امام حسین (ع)همه چیزش را درراه امر به معروف و نهی از منکر داد از دانش آموزان خواست به نماز اهمیت بدهند و درنمازهای جمعه و جماعات شرکت کنند.ایشان عصبانیت دشمنان از ملت ایران را به خاطر پیشرفت های ایران اسلامی دانست و گفت : شما دانش اموزان با قدرت تفکر والا ، استعداد بی نظیر قدر این نعمت ها ی الهی را بدانید و برای رشد وتعالی خود تلاش کنید .
آیت الله ناصری در پایان به ارزش وقت اشاره کرد واز دانش آموزان خواست کمتر وقت خود را به فضای مجازی اختصاص دهند بلکه این گوهر گرانبها را صرف عبادت ، مطالعه و تلاش برای تعلیم وتربیت خود نمایند.
درادامه این مراسم یکی از دانش اموزان عضو یادآوران امر به معروف و نهی از منکر پیمان نامه یادآوران را قرائت کرد و برنامه های گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر عملا درمدارس آغازشد.
برافراشتن پرچم عزای حضرت سید الشهدا وعزاداری
، برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس  و مرثیه سرائی از دیگر برنامه های این مراسم بود.