نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

محفل انس با قرآن کریم همزمان با ولادت حضرت زینب(س) برگزار شد

محفل انس با قرآن کریم همزمان با ولادت حضرت زینب(س) برگزار شد


به مناسبت گرامی‌ داشت هفته قرآن عترت و نماز، محفل انس با قرآن کریم به صورت مجازی در دبستان قرآنی حضرت مهدی (عج) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت: بسیار خوشحالم که در جمع دانش آموزانی هستیم که برگزیده شده اند تا با قرآن انس داشته باشند، دانش آموزانی که این توفیق را پیدا کرده اند با کلام وحی محشور باشند.

"زهره امیرچقماقی" با اشاره به سخن حضرت علی (ع) که فرمودند: " وقتی از کنار قرآن بلند می شویم چیزی بر شما افزوده شده است و آن نور هدایت و دانستن است و چیزی از شما کم شده است و آن جهالت است" افزود: کسانی که در نوجوانی توفیق دارند تا با قرآن مأنوس باشند علاوه بر آن که آرامش روحی خاصی خواهند داشت، اثرات قرآن در رفتار و منش آنان به وضوح مشاهده می شود.

وی بیان داشت: در سند تحول بنیادین، آموزش قرآن که در ساحت اعتقادی است  یکی از اهداف  مهم آموزش و پرورش می باشد و باید دانش آموزان به این اهداف دست پیدا کنند.

وی افزود: شاید این ویروس تهدیدی بود که به فرصت تبدیل شد تا  به فضای معنوی و متوسل شدن به ائمه اطهار و قرآن کریم برگردیم و انس و قلب ما نسبت به آن ها بیشتر شود.

"امیرچقماقی" تاکید کرد: دانش آموزان فقط به تلاوت قرآن بسنده نکنند و تدبر در قرآن را بسیار مورد توجه قرار دهند زیرا این کتاب آسمانی، نقشه راهی است که در تمامی امور زندگی و عرصه ها الگو درستی را به ما نشان می دهد.

وی گفت: خوشبختانه در آموزش و پرورش ناحیه یک بخش قرآن، عترت و نماز بسیار فعال بوده است که باعث افتخار برای فرهنگیان استان و آموزش و پرورش ناحیه یک خواهد بود. وی همچنین با اشاره به مدارس قرآنی موجود در آموزش و پرورش ناحیه یک گفت: این نشان می دهد  دانش آموزانی که در این مدارس تحصیل می کنند راه زندگیشان را بر اساس نورهدایت قرآن استوار خواهند کرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک با اشاره به جشن باستانی شب یلدا بیان داشت: بزرگترین هدیه ای که می توانیم به کادر درمان و پرستاران عزیز بدهیم این است که امسال جشن شب یلدا را دوراز هم باشیم و به صورت مجازی با یکدیگر گفت وگو کنیم و امید است با کمک همدیگر از این بحران بدی که در جامعه حاکم شده است عبور کنیم.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از قاریان برتر قرآنی و دو تن از مادران پرستار دانش آموزان این مدرسه، به مناسبت روز پرستار و زحمت های آنان تجلیل و تقدیر شد.