نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مجمع مشاوران دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه یک

مجمع مشاوران دانش آموزی آموزش و پرورش ناحیه یک


جلسه شورای دانش آموزی و مشاوران مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن اهمیت شمردن  مشورت با جوانان و دانش آموزان گفت: مدیری موفق است که از مخاطبانش نظر بگیرد و ایده های آن ها را در امور استفاده کند.

"زهره امیرچقماقی" بیان داشت: وسعت دید و تحلیل شما دانش آموزان بسیار زیاد است و نکاتی را بیان می نمایید که شاید از دید افراد با تجربه پنهان مانده است لذا باید این جلسات به صورت برنامه ریزی شده و مستمر ادامه داشته باشد.

وی وظایف و مسئولیت های سنگین مجلس دانش آموزی را بیان نمود و گفت: باید ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای ارائه ی ابتکارات و خلق آثار ماندگار ترغیب شود تا جامعه ای پر از امنیت، عشق، شادابی و پیشرفته در تمام زمینه ها داشته باشیم.

"امیرچقماقی" ضمن بیان ساحتهای شش گانه تربیتی سند تحول بنیادین افزود: مدارس باید ارتباط دانش آموزان با آموزش و مفهوم واقعی تربیت را برای همه دانش آموزان ارائه کنند تا نقشه راهی برای آن ها در زندگی ترسیم شود.

وی با اشاره به شرایط جدیدی که ویروس کرونا در مدارس به وجود آورد گفت: آموزش و پرورش از یک سیستم سنتی  به یک سیستم مدرن و جدید تبدیل شد و بزرگترین قدمی که در این فرصت کوتاه انجام داد و ایجاد شبکه دانش آموزی  شاد بود که این اقدام وزارت آموزش و پرورش قابل تقدیر و تشکر است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک یزد خاطر نشان کرد: همه افراد جامعه بخصوص والدین و دانش آموزان ارزش و اهمیت حضور و وجود معلم را در فضای جدید درک کردند و فهمیدند معلمان زحمت های بسیاری را در سال تحصیلی برای رشد و پیشرفت دانش آموزان متقبل می شوند.

وی به معرفی طرح شهید شناسی در مدارس پرداخت و گفت: هدف از این طرح شناسایی و معرفی شهیدان و زندگی نامه آن ها برای دانش آموزان است تا نحوه زندگی آن ها چراغ راهی برای زندگی ما باشند.

وی افزود: شما به عنوان نمایندگان دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه یک باید الگو برای دیگر دوستانتان باشید و آن ها را به رسیدن به درجات عالی علمی و معنوی تشویق نمایید.

قابل ذکر است، دانش آموزان در این جلسه  ضمن معرفی خود، صمیمانه نظرات و پیشنهادات و درد و دل های همسالانشان را از مدرسه، معلم و... عنوان نمودند.