نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طرح خانه در مدرسه در دبیرستان نمونه مرحوم میرجلیلی برگزار شد

طرح خانه در مدرسه در دبیرستان نمونه مرحوم میرجلیلی برگزار شد


کارآموز گفت:اولین و قدیمی ترین نهاد تعلیم و تربیت خانواده است و هرچه به جلوتر می رویم نسل هوشمندانه تر شده است.

به گزارش روابط عمومی ناحیه یک یزد، مراسم خانه در مدرسه ( شروع فعالیت خوابگاه‌های دانش‌آموزی)  با حضور "حجت الاسلام دهقانی نیری" امام جمعه شهر شاهدیه، "سیدعلی کارآموز" معاون آموزش متوسطه اداره کل،" مهندس قلع گر"رییس اداره فنی حرفه ای و کاردانش، "مهندس فلاحتی"کارشناس مسئول فنی و حرفه ای اداره کل، مدیر ناحیه یک و هیئت همراه در هنرستان نمونه مرحوم حاج محمدحسین میرجلیلی برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه شاهدیه از دانش آموزان خواست قدر این فرصت را تا زمانی که مهمان مدرسه هستند بدانند و کارهای خود را تقسیم بندی کنند.ایشان افزود: ما یک چهار عمرمان را در مدرسه می گذرانیم و باید نهایت استفاده را ببریم و شان و جایگاه علم باید حفظ شود.

وی از دانش آموزان خواست سرانه مطالعه خود را بالا ببرند و این فرهنگ سازی را به دیگران هم منتقل کنند و به دانش آموزان یادآوری کرد آنها نسل آینده هست که باید حافظ انقلاب باشند.

در ادامه مراسم معاون متوسطه اداره کل از پرسنل اداری ناحیه یک و تمامی مدارسی که در پروژه مهر زحمت کشیده اند تشکر کرد و گفت از برترین عبادات خدمت به خلق می باشد.

کارآموز گفت:اولین و قدیمی ترین نهاد تعلیم و تربیت خانواده است و هرچه به جلوتر می رویم نسل هوشمندانه تر شده است.

ایشان دومین نهاد را جامعه عنوان کرد که بصورت عمومی در دسترس همگان است.

وی افزود: رسمی ترین نهاد تعلیم و تربیت اسلامی آموزش و پرورش است . ایشان گفت: از زمانیکه دانش آموز به مدرسه وارد می شود تا زمانیکه زنگ پایان ساعت تحصیلی زده می شود خانواده ها خیالشان راحت است که نشان از حسن اعتماد به آموزش و پرورش است.

وی از دانش آموزان خواست تا زمانیکه در خوابگاه و مدرسه هستند قدر لحظات را بدانند و به کسب تجربه بپردازند.کارآموز در ادامه گفت: خروجی این مدارس باید از نظر علمی و تربیتی قوی تر باشد و نماز اول وقت را واجب دانست.

برپایی نماز جماعت ، توزیع بسته های فرهنگی، پرسش و پاسخ با دانش آموزان و بازدید از فضای خوابگاه از دیگر برنامه های این مراسم بود.