نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد

شورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شدبه گزارش "محسن ابویی" کارشناس سلامت و تندرستی ناحیه یک، شورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک با حضور "محمد علی جعفری" معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان یزد و "زهره امیر چقماقی" مدیر و "محمد معینی" معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد.

در ابتدای این نشست که طی دو روز با حضور دانش آموزان متوسطه دوره دوم آموزشگاه های پسرانه و دخترانه منعقد شد؛ محمد معینی با بیان اهمیت جوانان و نوجوانان در حل معظلات کشور به دلاوریها و رشادت های جوانان این مرز و بوم در حفظ و حراست کشور اشاره و ابراز داشت هم اکنون شرایط کشور آماده استفاداه از جوانان و نوجوانان  است.

سپس محمد علی جعفری ضمن بیان محورهای نظام اجتماعی از دانش آموزان خواست همواره  صاحب ایده و نظر باشند و با بیان آن ها نسبت به رفع بازدارنده های پیشرفت نظام اجتماعی گام بردارند. وی در ادامه از دانش آموزان خواست واضح و شفاف خواست های اجتماعی خود را بیان و پیشنهادهای تحلیلی خود را ابراز دارند.

در ادامه زهره امیرچقماقی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن خوش آمد گویی به حضار از آنها خواست در این نشست صمیمی با بیان آزادانه تفکرات خود گره گشای گره های کور آسیب های اجتماعی موجود باشند. وی ابراز امیدواری کرد با تشکیل بیشتر این جلسات از نظرات جوانان و نوجوانان در تصمیمات شهری بیش از این بهره جویی شود.

در ادامه دانش آموزان در نشستی صمیمی نسبت به آسیب های اجتماعی خود، آموزشگاه، خانواده و جامعه آزادانه به بررسی و تحلیل  پرداختند.

در پایان محمد علی جعفری با تشکر از دانش آموزان خواهان استمرار این نشست ها به منظور اخذ نظرات و راهکارهای حل آسیب های اجتماعی شد. او این نشست ها را مسبب حل اختلاف فاصله سنی میان مسئولین و دانش آموزان دانست.