نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد

شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش ناحیه یک برگزار شد


جلسه شورای قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش ناحیه یک با حضور "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، "حجت الاسلام مهدی نیا" معاون ستاد اقامه نماز استان و "سعید غفاریان" رئیس اداره قرآن و عترت در سالن کنفرانس این مدیرت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، "زهره امیرچقماقی" ضمن تشکر از حوزه پرورشی آموزش و پرورش ناحیه یک بیان داشت: اکثر جامعه فکر می کردند با تعطیل شدن مدارس فعالیت های پرورشی و فرهنگی مدارس تعطیل می شود ولی خدا را شاکریم که حوزه پرورشی آموزش و پرورش ناحیه یک به صورت فعال در فضای مجازی و دوران کرونا ظاهر شده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک افزود: براساس سند تحول بنیادین دانش آموزان باید در تمام ساحت ها نقش داشته باشند و این نشان دهنده این است که مدرسه فقط جای یادگیری دروس و حفظ کردن محض مطالب نیست بلکه  مدرسه باید حیات طیبه ای باشد که درست زندگی کردن در آن آموزش داده شود.

وی با اشاره به  اهمیت نقش مدیران مدارس گفت: مدیران می توانند با برنامه ریزی و خلاقیت های خود اثرگذاری نماز را در مدارس به خصوص در شرایط فعلی که آموزش به صورت مجازی است پررنگ تر کنند.

"امیرچقماقی" خاطرنشان کرد: اگر آموزش  دروس دانش آموزان به صورت مجازی شده است باید معاونین پرورشی مدارس، مدیران و معلمان به مسائل تربیتی و پرورشی مانند نماز توجه کنند و در بستر شبکه شاد به اهمیت خواندن نماز اول وقت تاکید نمایند.

در ادامه "محمد معینی" معاون پرورشی ناحیه یک، به گزارشی از حوزه پرورشی پرداخت و گفت: خوشبختانه در بیشتر مدارس در زمان نماز به مدت 30 دقیقه مباحث آموزشی که به صورت مجازی می باشد قطع می شود تا دانش آموزان نماز اول وقت خود را ترک ننمایند.

وی به اهمیت تولید محتوا در شرایط کنونی مطالبی را ارائه نمود و افزود: در دارالقرآن و کانون های آموزش و پرورش ناحیه یک مباحث انگیزشی و آموزش تولید محتوا به خصوص با موضوع نماز در حال انجام است و برنامه ریزی هایی انجام شده است تا این گونه تولید محتوا برای همه معاونین پرورشی آموزش داده شود.

"معینی" همچنین از برگزاری دومین سال پیش اجلاس نماز در زمان 99/8/7 به صورت مجازی درتمامی  مدارس و به صورت نمادین در دبیرستان معارف شهید مطهری خبر داد.

در این جلسه "سعید غفاریان" رئیس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از مجموعه آموزش و پرورش ناحیه یک افزود: آموش و پرورش ناحیه یک همیشه در تمام مباحث به ویژه در قرآن و عترت نسبت به تمام مناطق استان پیشرو بوده است.

وی با تاکید به سخنان وزیر آموزش و پرورش در خصوص هیئت اندیشه ورز نماز گفت: هیئت اندیشه ورز فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز، بازوی فکری معاونت پرورشی در تأمین برنامه‌ها است و این هیئت متشکل از مربیان، معلمان، مدیران مدارس، مدیران مراکز دارالقرآن، کارشناسان قرآن، عترت و نماز و روسای ادارات قرآن، عترت و نماز و اساتید صاحب تجربه در امور دینی و قرآنی است که اقتضائات دانش‌آموزی را نیز می‌شناسند و فارغ از مسائل اجرایی به صورت فکری به کمک آموزش و پرورش می‌آیند.

"غفاریان" رتبه های کسب شده پرورشی و فرهنگی توسط استان یزد در کشوررا بیان نمود و گفت: آموزش و پرورش ناحیه یک با  کسب 10 رتبه کشوری در استان یزد اول شده است و این نشان دهنده فعالیت های خوب حوزه پرورشی و مجموعه این مدیریت می باشد.

در ادامه جلسه "حجت الاسلام مهدی نیا" معاون ستاد اقامه نماز استان بیان داشت: امروزه فعالیت های دانش آموزان در فضای مجازی وجود دارد که باید مباحث مربوط به نماز فقط در قالب بخشنامه نباشد و باید در عرصه عمل فعالیت هایی توسط معاونین پرورشی و معلمان گرامی انجام شود.

وی با اشاره به راهکارهای متفاوت آموزش نماز بیان داشت: معاونین پرورشی مدارس می توانند نحوه صحیح خوانی نماز را در بستر شبکه شاد برای دانش آموزان فراهم نمایند تا دانش آموزان در فضای مجازی فقط به یادگیری مطالب درسی معطوف نشوند.