نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ستاد امتحانات ناحیه یک یزد برگزار شد

ستاد امتحانات ناحیه یک یزد برگزار شدبه گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت علی(ع) گفت: رعایت همه اصول و قواعد، لحاظ نمودن مولفه‌هایی از جمله شرایط آموزشی، بهداشتی و صیانت از سلامت همکاران و دانش آموزان در فرآیند برگزاری امتحانات بسیار مهم و ضروری می باشد.

"حبیب فکوری" ارزشیابی تحصیلی را مکمل فرآیند یاددهی یادگیری عنوان نمود و بیان داشت :برگزاری ارزشیابی تشخیصی و ارزشیابی عملکردی با هدف ارزیابی از فرآیند آموزش ها دارای اهمیت بسیار زیاد می باشد.

در ادامه"حمیدرضا زارع" کارشناس مسئول سنجش و امتحانات ناحیه یک در خصوص برگزاری امتحانات در آموزش و پرورش ناحیه یک گفت: در حوزه آموزش ابتدایی، امتحانات به صورت توصیفی است و مدیران مدارس باید تا 12 خرداد ماه تمامی کارنامه های دانش آموزان را آماده کنند.

وی اضافه کرد: امسال در پایه ششم ابتدایی، 3 درس: ریاضی، علوم و فارسی به صورت هماهنگ ناحیه ای برگزار خواهد شد.

"زارع" در خصوص پایه نهم عنوان کرد: در این پایه امتحانات تمامی دروس از تاریخ اول خرداد تا 19 خرداد در ساعت 9:30 دقیقه صبح، به صورت هماهنگ استانی برگزار خواهد شد.

وی به اهمیت هدایت تحصیلی در دوره متوسطه اول اشاره نمود و گفت: در پایه هفتم درس علوم به صورت هماهنگ ناحیه ای و در پایه هشتم درس عربی به صورت هماهنگ ناحیه ای برگزار خواهد شد و برنامه امتحانی دانش آموزان به صورت هماهنگ از واحد سنجش و امتحانات ناحیه یک به مدارس ارسال خواهد شد.

کارشناس مسئول سنجش و امتحانات ناحیه یک در خصوص دوره متوسطه دوم افزود: در پایه دوازدهم تمامی دورس به صورت هماهنگ از اول خرداد تا 28 خرداد، ساعت 8 صبح برگزار خواهد شد.

وی در پایان بیان داشت: بخشنامه و برنامه امتحانی مدارس در روز های آینده  از طریق اتوماسیون به  تمامی مدارس ناحیه یک ارسال می شود.

لازم به ذکر است در این جلسه هر یک از اعضا نظرات خود را جهت بهتر برگزار شدن امتحانات خرداد ماه بیان نمودند.