نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ مهر و مقاومت در مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک نواخته شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک نواخته شد


مراسم نمادین زنگ مهر و مقاومت با حضور"سرهنگ دشت آبادی" جانشین فرماندهی بسیج ناحیه مرکزی یزد و "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، در دبستان پسرانه قاسم نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک، در این مراسم مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ضمن گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس گفت: در چنین روزهایی دشمنان با تعرض به خاک کشور ما قصد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران را داشتند که با حضور دلاوران این مرز و بوم به اهداف خود دست نیافتند.

"زهره امیرچقماقی" با بیان اینکه شهدا مایه عزت و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، اظهار کرد: شهدا با شجاعت و استقامت خود پایه‌های انقلاب را تثبیت و موجب استحکام و قدرتمند شدن این یادگار ارزشمند امام(ره) شدند.

وی افزود: امنیت و آسایش امروز ما، مدیون فداکاری و خون شهدا است. خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران، بزرگترین سرمایه های معنوی انقلاب و ملت هستند که تکریم آنان، اشاعه ارزش های ایثار و پایداری در جامعه است.
"امیرچقماقی"  فرهنگ ایثار و شهادت را تضمین کننده آرامش جامعه توصیف کرد، و گفت  :نسل جوان امروز، نیازمند آشنایی با فرهنگ شهید و شهادت و ایثارگری است.

در ادامه "سرهنگ دشت آبادی" جانشین فرماندهی بسیج ناحیه مرکزی یزد ایام دفاع مقدس را به خانواده بزرگوار شهدا، رزمندگان، ایثارگران و مردم شریف استان یزد تبریک گفت و افزود: ما اعتقاد داریم همچنان دفاع در جامعه ما وجود دارد که نمونه های بارز آن مدافعان حرم و مدافعان سلامت می باشند.

وی بیان داشت: مدافعان سلامت با الگو گرفتن از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس رشادت هایی را در جامعه ایجاد کرده اند که قطعا در آینده از این رشادت ها به نیکی یاد خواهد شد.

"سرهنگ دشت آبادی" با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند:" انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گنجینه های تمام نشدنی و ظرفیت های عظیمی هستند که باید از آنها برای نشر و گسترش فرهنگ و ارزش های دینی و انقلاب اسلامی در جامعه و جهان حداکثر استفاده را کرد" افزود: نگاهی بر زندگانی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس این واقعیت را آشکار خواهد ساخت که بی شک اخلاص و توکل شاخصه اصلی مجاهدان در جنگ تحمیلی بوده است.

 جانشین فرماندهی بسیج ناحیه مرکزی یزد با بیان این که امام (ره) در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اعتماد بسیار زیادی به جوانان داشت افزود: یکی از نیازهای  جامعه امروز اعتماد به جوانان کشور است، همان طور که مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب مخاطب خود را جوانان قرار داده اند. وی گفت: دانش آموزان عزیز برای فتح قله های پیروزی در سطح جهان و برای اعتلای این کشور و پرچم باید گام های بزرگی را با الگو گرفتن از زندگی و رفتار شهیدان بردارند.

لازم به ذکر است در پایان مراسم زنگ مهر و مقاومت نواخته شد و ازخانواده های شهدا تقدیر و تجلیل گردید.