نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ مهر و مقاومت در مدارس استان یزد نواخته شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس استان یزد نواخته شد


زنگ مهر و مقاومت همزمان با سراسر کشور در ۲ هزار و ۱۰۶ مدرسه یزد به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی ناحیه یک، مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در مراسمی که به همین مناسبت در دبیرستان پسرانه شهید مهدی زاده ناحیه یک با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و استاندار این استان برگزار شد افزود: اجرای کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از مهمترین برنامه های امسال این وزارتخانه است.

"عباس سلطانیان" ضمن تبریک سال تحصیلی جدید افزود : امیدواریم سالی توام با شور و نشاط برای دانش آموزان در مسیر تعلیم و تربیت باشد.

وی اظهار داشت: باید فاصله خانه و مدرسه برداشته شود و هر دو محیط باید سالم، امن، با نشاط و سرشار از شوق و انگیزه یادگیری باشد.

سلطانیان ضمن قدردانی از اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: در این استان تمام تمهیدات لازم برای حضوردانش آموزان و بازگشایی مدارس فراهم شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد هم در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی گفت: رویکرد اصلی نظام تعلیم و تربیت تحقق متوزان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

"عباسعلی دانافر " افزود: مهم‌ترین بعد سند تحول بنیادین، تعلیم و تربیت تمام ساحتی است و هدف این است که  دانش آموزان را از نظام آموزش تک ساحتی، تغییر دهیم.

وی افزود : برای سال تحصیلی جدید عظم خود را برای تحقق متوازن سند تحول بنیادین به خصوص اجرایی شدن رویکرد تعلیم و تربیت تمام ساحتی جذب می نماییم و در این خصوص از هیچ چیزی دریغ نمی کنیم .

دانافر مهم ترین رسالت آموزش و پرورش را تربیت نیروی انسانی عنوان کرد و افزود : تربیت  دانش آموزان تمام ساحتی و با رویکرد مهارت محوری در راستای اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد پروژه مهر را یک رویداد مهم فرهنگی دانست و گفت : امیدوارم در سال تحصیلی جدید که با شور و شوق آغاز شده است بتوانیم برای تحقق و اجرایی شدن رویکردهای سند تحول بنیادین در مدارس گام های جدی و موثری برداریم .

گفتنی است در این مراسم پیام وزیر آموزش و پرورش توسط نماینده مقام عالی وزارت و مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش قرائت شد.