نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رزمایش پدافند غیرعامل در دبیرستان متوسطه اول علی سهیلی برگزار شد

رزمایش پدافند غیرعامل در دبیرستان متوسطه اول علی سهیلی برگزار شد به گزارش روابط عمومی ناحیه یک یزد، رزمایش پدافند غیرعامل با هدف ارتقا ایمنی و آمادگی دانش آموزان در مقابل بلایای طبیعی، حملات و تهدیدات دشمنان و راهکارمقابله با آن در دبیرستان متوسطه اول علی سهیلی برگزار شد.

در این رزمایش، دانش آموزان با پخش آژیر خطر وقوع حادثه در مکان های مناسب مانند زیر میز، گوشه دیوارهای داخلی در کلاس، کنار دیوارهای داخلی ، راهروها و دور از دیوارها در نهایتاً در جان پناه قرار گرفتند. دانش آموزان بسیج دانش آموزی که قبلا آموزش های عملیات امداد و نجات و کمک به مصدومان را فرا گرفته بودند بصورت عملی تجربیات خود را به نمایش گذاشتند.

پدافند غیرعامل در شرایط عادی و غیرعادی برای محافظت از مدارس و دانش‌آموزان در برابر عوامل طبیعی مثل سیل، زلزله و ...، غیرطبیعی همچون تهاجم فرهنگی دشمنان باید مد نظر قرار گیرد.

ملاحظات پدافند غیرعامل و افزایش مشارکت های اجتماعی در حوزه پدافند غیرعامل بر رعایت اصول آن از سوی دستگاه های اجرائی در مواجهه با هرگونه تهدید دشمن و تداوم چرخه خدمات ضروری و ارتقای تحمل و حفاظت از جان مردم و زیرساخت ها از اهداف ضروری پدافند غیر عامل می باشد. این مانور با همکاری سپاه و بسیج دانش آموزی ناحیه یک شهریزد ، سازمان آتش نشانی ، هلال احمر ، نیروی انتظامی و همراهی مدیر و کارکنان و دانش آموزان دبیرستان متوسطه اول علی سهیلی برگزار شد.

در پایان رزمایش برای دانش آموزان در خصوص ضرورت آمادگی در برابر بلایای طبیعی و مواقع بحرانی به ایراد سخن پرداختند.