نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رتبه برتر جذب دانش آموز در هنرستان های ناحیه یک یزد

رتبه برتر جذب دانش آموز در هنرستان های ناحیه یک یزد


معاون آموزش متوسطه ناحیه یک یزد گفت : ناحیه یک در جذب دانش آموزان به هنرستان ها رتبه بالاتر از میانگین استان را به خود اختصاص داد.

"رضا سرتیپ زاده" درگفتگو با روابط عمومی ناحیه یک، از جذب دانش آموزان این ناحیه به هنرستان ها خبر داد و افزود: در راستای توسعه متوازن ثبت نام دانش آموزان در شاخه های فنی و حرفه ای، کار دانش در سال تحصیلی 99-98، ناحیه یک رتبه بالاتر از میانگین استان را به خود اختصاص داده است.

وی بیان داشت: آمار کلی دانش آموزان جذب شده به هنرستان ها در استان 37/97 درصد است در حالی که آمار ناحیه یک یزد 41/04 درصد می باشد.

"سرتیپ زاده" افزود: از اصلی ترین اهداف آموزش های فنی و حرفه ای ایجاد زمینه مناسب برای هدایت دانش آموزان به سمت اشتغال و آموزش مهارت های مورد نیاز به بازار کار است.

وی تصریح کرد: تربیت و آموزش نیروهای جوان و مستعدی که باید موتور محرکه اقتصاد و صنعت باشند و در آینده در فعالیت های صنعتی و بازار کار مشغول شوند امری بسیار مهم می باشد که آموزش ها با نیازهای بازارکار، شاخص مهم موفقیت در هنرستان های فنی و حرفه ای، کاردانش است.

لازم به ذکر است که 5190 نفر از دانش آموزان ناحیه در 46 رشته در 22 هنرستان مشغول به تحصیل می باشند که دانش آموزان پایه نهم و والدین آنان می توانند با مراجعه به سایت  yazdgfh.ir علاوه برکسب اطلاعات در مورد رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش، آینده شغلی هر رشته و نحوه ادامه تحصیل آنها رشته محل هنرستان مورد علاقه خود را برای ثبت نام در سال تحصیلی 1400-99 انتخاب نمایند