نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان یزد

دیدار اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان یزدبه گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش ناحیه یک یزد،امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان یزد ضمن تشکر از اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد گفت: همت بلند دانش آموزان و آموزش و پرورش در مسائل قرآنی و نهج البلاغه حرکتی بسیار عالی در این راستا است.

حضرت آیت الله ناصری با اشاره به نامه ی امام علی (ع) به فرزندش امام حسن مجتبی(ع) فرمودند: علاوه بر بیان توحید، عظمت پروردگار، صفات الهی، هدف آفرینش، معاد و...، مهم‌ترین نیازهای زندگی مادی و معنوی انسان را مطرح می‌کند .

ایشان خودسازی با یاد خدا، توجه به حوادث روزگار، امر به معروف و نهی از منکر، تحمل سختی‌ها برای رسیدن به حق، صبر و استقامت، تلاش در راه کسب کمالات نفسانی جاودان، شتاب در تربیت فرزند، روش تربیت فرزند، توکل، مطالعه تاریخ، معیارهای روابط اجتماعی، توجه به خویشاوندان را از سر فصل‌های مهم نهج البلاغه عنوان کرد.

ایشان افزودند: کار در قرآن و نهج البلاغه باعث پیشرفت آموزش و پرورش و جامعه و تدین دانش آموزان می شود.

لازم به ذکراست دراین دیدار دانش آموزان دبیرستان شاهد رمضان زاده و دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی به اجرای فعالیت های مذهبی پرداختند و هفته شوراهای آموزش و پرورش را تبریک گفتند و از زحمات "آیت الله ناصری"  امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان یزد  تقدیر و تشکر نمودند.