نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دو دانش آموز از ناحیه یک به المپیاد های کشوری اعزام خواهند شد

دو دانش آموز از ناحیه یک به المپیاد های کشوری اعزام خواهند شد


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت : 11 نفر از دانش آموزان یزدی به مرحله سوم المپیادهای علمی کشور راه یافتند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، " عباسعلی دانافر " ضمن تبریک به دانش آموزان و جامعه فرهنگیان استان افزود : این دانش آموزان طی دو مرحله در بهمن و اردیبهشت ماه موفق به راه یابی در دوره کشوری در دانشگاه شهید رجایی تهران شدند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد تصریح کرد : درمرحله دوم المپیادهای علمی دانش آموزی تعداد 106 نفر از دانش آموزان در رشته های ریاضی، زیست شناسی، کامپیوتر،سلول های بنیادی، نجوم اختر فیزیک، شیمی، فیزیک، جغرافیا و ادبی شرکت نموده و 11 نفر به این مرحله راه یافتند.

وی گفت :  رنگ مدال دانش آموزان شرکت کننده در این المپیادها بعد از شرکت در دوره های آموزشی و گذراندن  آزمون مشخص خواهد شد.

شایان ذکر است از 11 دانش آموز المپیادی 2 دانش آموز از ناحیه یک درالمپیادهای: (نجوم ، اختر و فیزیک) و (زیست شناسی) به این مسابقات اعزام خواهند شد.

اسامی دانش آموزان راه یافته از ناحیه یک به مرحله سوم به شرح زیر می باشد:

  1. نرگس خالصی زاده دانش آموز پایه یازدهم رشته ریاضی فیزیک و شرکت کننده در المپیاد نجوم ، اختر و فیزیک از آموزشگاه استعدادهای درخشان حکیم زاده

  2. محمدرضا فلاح زاده دانش آموز پایه دهم رشته علوم تجربی و شرکت کننده در المپیاد زیست شناسی از آموزشگاه استعدادهای درخشان برازنده مقدم