نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و هفتاد و سومین جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان یزد برگزار شد

دویست و هفتاد و سومین جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان یزد برگزار شدبه گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک،  دویست و هفتاد و سومین جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان یزد با موضوعات واکسیناسیون دانش آموزان، سواد حرکتی و مواردارجاعی به شورا و به ریاست "سید محمد رستگاری" فرماندارشهرستان یزد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان یزد در این جلسه ضمن تشکر از آموزش و پرورش شهرستان و مراکز بهداشت برای آماده سازی بازگشایی مدارس گفت: همه ما می دانیم که هیچ چیز جای آموزش حضوری را نمی تواند پر کند و باید به سمت حضوری شدن مدارس برویم.

"سید محمد رستگاری" افزود: واکسیناسیون جامعه در اوایل پیشرفت چندانی نداشت اما امروزه به یاری خداوند سرعت خوبی گرفته و باید از روش های مختلف جامعه را ترغیب به واکسن زدن نماییم.

فرماندار شهرستان یزد با اشاره به دستورالعمل 06 اظهارداشت: این دستورالعمل که به صورت کشوری به مدارس ارجاع شده است باید در مدارس انجام شود و از طرف مراکز بهداشت شهرستان مورد بازدید قرار گیرد.

وی نقش انجمن اولیا و مربیان را در بازگشایی مدارس بسیار مهم دانست و گفت: والدین محترم، مدیر مدرسه و آموزگاران می توانند برای بازگشایی مدارس بهترین تصمیم را بگیرند تا تمام نکات بهداشتی در مدارس رعایت شود و همه دانش آموزان با خیالی آسوده آموزش حضوری را سپری نمایند.

در ادامه "زهره امیرچقماقی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و دبیر شورای شهرستان افزود: واکسینه شدن دانش آموزان اجبار نیست اما الزامی است برای  آموزش حضوری مدارس.

وی تاثیر صدا و سیما را در ترغیب افراد به واکسینه شدن را مهم دانست و بیان داشت: همه ارگان ها می توانند با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم  شاهد حضور دانش آموزان در صحن مدرسه باشیم و نسل خوبی را برای کشور عزیزمان تربیت نماییم.

لازم به ذکر است در این جلسه دو نفر از دانش آموزان نیز حضور داشتند و مقرر شد در هر جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد دانش آموزانی جهت ارائه پیشنهاد و ایده، شورای شهرستان را همراهی نمایند.