نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دومین جلسه کمیته بهبود کیفیت و ستاد امتحانات سوادآموزی ناحیه یک برگزار شد

دومین جلسه کمیته بهبود کیفیت و ستاد امتحانات سوادآموزی ناحیه یک برگزار شد


دومین جلسه ستاد بهبود کیفیت و ستاد امتحانات سواد آموزی با حضور" امین الرعایا" معاون سوادآموزی اداره کل، "زهره امیرچقماقی" مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک و " حاضری" رییس اداره سنجش و امتحانات سوادآموزی در سالن شهید پورمحمدعلی ناحیه یک برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک، معاون  سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش، توسعه کمی و کیفی برنامه‌های سوادآموزی را یکی از دغدغه‌های مهم آموزش و پرورش دانست و افزود: استفاده از ظرفیت صدا و سیما، تهیه فیلم های آموزشی و بسته های مکتوب آموزشی از اولولیت های معاونت سوادآموزی در حوزه آموزش مجازی می باشد.

"امین الرعایا" با تاکید بر استمرار فعالیت های آموزشی و با توجه به وقفه ناشی از شیوع بیماری کرونا افزود: امتحانات سواد آموزی باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود.

وی بیان داشت: با توجه به لزوم پی گیری برنامه ها و فعالیت های سواد آموزی در زمینه جذب سوادآموز، لازم است در سراسر استان آموزش های سواد آموزی و برگزاری امتحانات با دقت بیشتری انجام شود.

معاون سوادآموزي اداره كل آموزش و پرورش در خصوص جذب سه ناظر آموزشي براي نظارت و بازديد از كلاس هاي دوره هاي سوادآموزي و انتقال، استفاده از ظرفيت دستگاه هاي اجرايي و ثبت اطلاعات تحصيلي اوليا در سامانه سناد نكاتي را بيان نمود.

در ادامه "حسن حاضري" رييس اداره سنجش سوادآموزي اداره كل و دبير اجرايي ارزيابي از ادارات سوادآموزي استان گفت: پس از بررسي و ارزيابي مستندات و عملكرد ادارات سواد آموزي كل استان، اداره سوادآموزي  ناحيه یک در گروه يك، كه حائز رتبه برتر و شايسته تقدير است قرار گرفت كه از زحمات كليه همكاران اين مديريت تشكر مي شود.

وي در ادامه در خصوص بستن حوزه هاي امتحاني 98 و شرايط اخذ امتحانات باقيمانده تا پايان مرداد، (بجز كلاس هاي طرح ريليف كه تا شهريورماه فرصت دارند) مطالبی را بیان نمود.

همچنین در اين جلسه" علي محمدي " رييس اداره سوادآموزي ناحيه یک، در خصوص اقدامات و فعاليت هاي انجام شده و حجم تحت پوشش در سال 98 گزارشي ارائه داد.

در پایان راهکارهایی در خصوص حجم پيش بيني شده براي سال 99 و مشكلات مالي و بيمه آموزش دهندگان با حضور"محمدرضا بابايي" موسسه طرف قرارداد ناحيه  ارائه گرديد. همچنین هر یک از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص ضرورت بهبود کیفیت و راهکارهای عملیاتی، بیان کردند.

لازم به ذکر است در این جلسه از مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک و مسئولین اداره سوادآموزی آموزش و پرورش ناحیه یک تجلیل و قدردانی شد.